Nowa wersja SkyDrive Explorer - zmiana nazwy i nowe funkcje

Nowa wersja SkyDrive Explorer - zmiana nazwy i nowe funkcje

Wojciech Kowasz
18.02.2010 15:19

O niewielkim, bezpłatnym programie SkyDrive Explorer ułatwiającym pracę z wirtualnym dyskiem Windows Live SkyDrive pisaliśmy pod koniec grudnia. Teraz wydana została szumnie zapowiadana nowa wersja programu - wraz ze zmianą nazwy pojawiło się kilka nowych, faktycznie interesujących funkcji. Niestety by skorzystać z większości z nich, trzeba kupić wersję PRO aplikacji...

SDExplorer (dawniej SkyDrive Explorer) to niewielkie rozszerzenie do Eksploratora Windows, które umożliwia odczyt i zapis plików przechowywanych na internetowym dysku Windows Live SkyDrive bez pośrednictwa przeglądarki. Po instalacji dodatku i zalogowaniu się w usłudze Windows Live, dysk SkyDrive pojawia się w oknie Komputer i można z nim pracować na podobnych zasadach, jak z urządzeniami przenośnymi podłączonymi do komputera - w dowolnym kierunku kopiować pliki, zmieniać ich nazwę, usuwać i organizować w foldery. Narzędzie pozwala też łatwo skopiować do schowka adres URL do danego pliku (np. w celu udostępnienia go innym).

Wersja 2.0 to sporo długo wyczekiwanych, nowych funkcji - bardzo przydatnych w codziennej pracy. Niestety zostały one wprowadzone tylko do wersji PRO, która jest płatna. Najważniejsze nowości to przede wszystkim otwieranie plików bezpośrednio z wirtualnego dysku SkyDrive (bez potrzeby wcześniejszego kopiowania ich na dysk lokalny), przenoszenie plików pomiędzy dwoma zdalnymi folderami oraz zmiana typu folderu i jego opcji udostępniania. Wersja PRO pozwala obsługiwać także pliki większe niż 50 MB (standardowe ograniczenie usługi SkyDrive).

SDExplorer 2.0 w wersji bezpłatnej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów. Na stronie pobierania wybierając odpowiednią opcję z rozwijanego menu można pobrać również wersję testową edycji PRO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)