Nowa wersja Skype'a dostępna: sporo nowości w wersji na mobilnego Windowsa

Nowa wersja Skype'a dostępna: sporo nowości w wersji na mobilnego Windowsa

Nowa wersja Skype'a dostępna: sporo nowości w wersji na mobilnego Windowsa
19.07.2016 14:15

Wygląda na to, że Microsoft postanowił zintensyfikować swoje prace nad Skypem. Po opisywanej przez nas nieoczekiwanej premierze nowej wersji komunikatora w wersji alpha na Linuksa, dziś uczestnicy programu Windows Insider mogą już testować nową wersję Skype Preview na mobilnym i pulpitowym Windowsie.

Nowości w nowym Skypie dotyczą jednak przede wszystkim mobilnego Windowsa, choć z pewnością nie zabraknie głosów, że rozwijanie aplikacji na tej platformie nie ma już większego sensu. Microsoft jest jednak, przynajmniej w przypadku Skype'a, innego zdania, dzięki czemu na mobilne okienka trafiło całkiem sporo nowych funkcji, na czele z określanymi przez Nadellę jako interfejs przyszłości botami.

350180097652975553

Wśród nich, jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie na ten temat, znajdziemy najbardziej pożądane przez użytkowników funkcje. Mowa zatem między innymi o darmowych wideorozmowach, w których wziąć udział może maksymalnie 25 osób. Ważną nowość stanowią także rzeczone boty, z którymi porozmawiać można już w obu wersjach aplikacji. Ponadto usprawnienia trafiły także do rozmów tekstowych, w których można teraz bezpośrednio dodawać załączniki multimedialne czy emoji. Pojawiła się także ciemna karnacja interfejsu.

Dzisiejsze nowości stanowią zapowiedź kolejnych, które skupiać się będą na synchronizacji stanu uniwersalnej aplikacji na Windowsie 10 w wersji mobilnej i pulpitowej. Mowa zatem między innymi o przesyłaniu SMS-ów i załączników, które dostępne będą na obu platformach i prezentowane w zbliżony sposób, co ma realizować zadania postawione przed Messaging Everywhere, funkcji której pierwotna forma została przez Microsoft porzucona.

350180097653172161

Dzisiejsza premiera nowych wersji Skype'a to kontynuacja mało czytelnej polityki Microsoftu wobec tej aplikacji, które wynika z pewnego zamieszania pomiędzy aplikacją Win32, Windows 8 i w końcu Windows Universal Platform. Oczywiście cieszy, że korporacja rozwija swój program, niemniej realizowanie przez niego funkcji, które pełnić miało Messaging Everywhere spotkało się z krytyką społeczności.

Do tego dodać trzeba infrastrukturalne komplikacje z linuksowym Skypem, który nie daje możliwości komunikacji z użytkownikami poprzednich wersji przeznaczonych na ten system. W konsekwencji najbardziej przejrzysta sytuacja panuje zatem na platformie, która zdaje się być ulubioną Microsoftu w ciągu ostatnich miesięcy, czyli iOS-ie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)