Nowa wersja SkypeKit ułatwi integrację aplikacji ze Skype

Nowa wersja SkypeKit ułatwi integrację aplikacji ze Skype

26.10.2011 17:46

Skype wprowadził nową wersję pakietu narzędzi SkypeKit. Ułatwi ona integrację komunikatora z innymi aplikacjami i urządzeniami.

Zadaniem narzędzi jest umożliwienie wprowadzenia funkcji znanych z komunikatora do urządzeń takich jak samochody, telewizja, a nawet... zegarki. Pozwoli to na korzystanie z połączeń głosowych czy czatów wideo poza komputerem czy smartfonem. W najnowszej wersji dodano Video API na potrzeby SkypeKit for Desktop. Dzięki temu deweloperzy będą mogli dodawać połączenia wideo do swoich aplikacji na potrzeby platform Windows, Linux czy Mac OS X. Obecnie Video API obsługuje jedynie pojedyncze połączenia, wkrótce jednak dodane zostaną rozmowy grupowe oraz chat.

Pierwszy raz pakiet SDK SkypeKit udostępniony został w czerwcu ubiegłego roku. Początkowo SkypeKit dostępny był tylko dla Linuksa, wkrótce jednak dodano wersje dla Windows i Mac OS X. Oprócz pakietu narzędzi Skype uruchomił również App Directory - serwis z aplikacjami, które korzystają z pakietu SDK. Ma on ułatwić deweloperom kontakt z użytkownikami i sprzedaż produktów. W ramach App Directory możemy nie tylko przeglądać aplikacje, ale również korzystać z wyszukiwarki czy dodawać komentarze na temat produktów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)