Nowa Wikipedia na Androida stawia na eksplorację i robi to naprawdę dobrze

Nowa Wikipedia na Androida stawia na eksplorację i robi to naprawdę dobrze
28.07.2016 20:02
Nowa Wikipedia na Androida stawia na eksplorację i robi to naprawdę dobrze

Wikipedia właśnie aplikacji na Androida. Ważnych zmian jest sporo, a nacisk został w nich postawiony nie tylko na odnajdywanie potrzebnych informacji, ale także na eksplorację najciekawszych artykułów.

Gruntownie przebudowany został główny widok aplikacji, który już na pierwszy rzut oka prezentuje się ładniej. Oprócz zastosowania miłego dla oka tła, zmiany zaszły także na poziomie ergonomii: główny widok jest odtąd podzielony na sekcje, z których część daje dostęp do funkcji wcześniej niedostępnych w aplikacji mobilnej na Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą z nich jest sekcja eksploracji, na której umieszczone zostały artykuły cieszące się w danej chwili największym zainteresowaniem krajowych wikipedystów. 5 najpopularniejszych haseł jest wzbogaconych o miniaturę i krótki opis, co może zachęcić do dalszej eksploracji.

Ogółem cały ekran główny aplikacji został raczej nastawiony na mniej lub bardziej przypadkowe odnajdywanie interesujących artykułów: kolejne sekcje dają między innymi dostęp do haseł sugerowanych na podstawie poprzednich przeczytanych artykułów, hasła bieżącego dnia w Wikipedii, grafiki dnia czy przycisku zabierającego użytkownika do losowego artykułu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oprócz zmian „eksploratorskich”, przydatnych nowości doczekała się także wyszukiwarka haseł. Oprócz wspomnianych sugestii na podstawie poprzednich zapytań, odtąd obok pola pozwalającego na wpisanie treści, znajduje się przycisk, dzięki któremu można zmienić język wyszukiwania.

Dzięki dwóm pacnięciom możemy zatem znacznie szybciej uzyskać dostęp do hasła, jeśli zakładamy, że na przykład w angielskojęzycznej Wikipedii będzie ono bardziej rozbudowane. Zmiany w aplikacji na Androida ocenić trzeba zdecydowanie plus – z jej nową wersją, obok odnajdywania konkretnych treści, można po prostu ciekawie spędzić czas. Aplikację można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)