Nowa Wikipedia na Androida z wygodnym i przejrzystym podglądem artykułów

Nowa Wikipedia na Androida z wygodnym i przejrzystym podglądem artykułów

Nowa Wikipedia na Androida z wygodnym i przejrzystym podglądem artykułów
10.09.2015 19:47

Minimalistyczny interfejs Wikipedii sprzyja temu, aby korzystać z zasobów największej internetowej biblioteki za pomocą przeglądarki także na urządzeniach mobilnych. Niemniej fundacja wciąż rozwija oficjalną aplikację na smartfony i tablety z systemem Android. Opublikowaną jej nową wersję, która przynosi kilka całkiem istotnych usprawnień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jedno z nich w istotny sposób może ułatwić nawigację po kolejnych artykułach. Zaktualizowana wersja aplikacji Wikipedia oferuje bowiem możliwość podglądu linku bez przechodzenia do drugiego artykułu. Będzie to niezwykle przydatne na przykład w sytuacji, kiedy hasło jest definiowane słowem, które samo posiada oddzielny artykuł. Po kliknięciu na link, na dolnej połowie ekranu wyświetli się podgląd pierwszego akapitu oraz zdjęcia, jeśli oczywiście są dostępne. Całość wygląda prosto i estetycznie.

Ponadto przebudowy doczekało się kilka elementów interfejsu. Dostępny jest nowy sposób udostępniania treści w zewnętrznych programach i usługach poprzez naciśnięcie i przytrzymania palca na linku do danego hasła. Z poziomu wyświetlonego menu można otworzyć hasła w nowej karcie, zapisać stronę, a także udostępnić link lub po prostu go skopiować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto programiści Wikipedii chwalą się ulepszonym silnikiem wyszukiwania oraz poprawkami w kwestii dostosowywania się interfejsu do ekranu w poziomej orientacji. Trudno oczywiście stwierdzić, aby aktualizacja programu była szczególnie przełomowa, niemniej pomysł i realizacja podglądu artykułów zasługują na pochwalę. Aplikację można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)