Nowe aplety dla linuksowego docka GLX Dock 2.3 beta

Nowe aplety dla linuksowego docka GLX Dock 2.3 beta

24.01.2011 12:57

Wydano wersję 2.3 beta programu GLX Dock (dawniej Cairo Dock), linuksowego docka. Pojawiły się nowe aplety, a także szereg ciekawych zmian.

GLX Dock to program stworzony na potrzeby dystrybucji Linuksa, który posiada podobne funkcje co Dock dostępny w komputerach Mac. Dzięki temu użytkownik może uzyskać szybki dostęp do programów czy funkcji systemowych. Aplikacja oprócz standardowych funkcji pozwala również na instalację dodatkowych tematów graficznych, widżetów albo automatyczną aktualizację.

Jak czytamy na blogu producenta, GLX Dock został oparty o bibliotekę libgldi, co ma przyczynić się do poprawy stabilności i działania programu. Wraz z wersją 2.3 beta wprowadzono nowe aplety, a przede wszystkim repozytorium apletów, które ma znacznie ułatwić ich przeglądanie i instalację. Użytkownicy GLX Docka mogą skorzystać też z System-Monitor, apletu monitorującego temperaturę procesora albo Logout, narzędzia informującego o potrzebie restartu komputera. Pojawił się również nowy interfejs dla apletów, które mogą być tworzone za pomocą szerokiej palety języków. Obecnie obsługiwane są Python, Vala, Ruby, Mono i Bash. Kolejna nowa funkcja to możliwość dodawania różnych menu do docka. Wprowadzone zmiany można obejrzeć na klipie wideo.

GLX Dock 2.3 beta można pobrać z naszego vortalu. Dostępny jest w dziale PROGRAMY ->Akcesoria -> Rozszerzenia i powłoki pulpitu. Program dostępny jest w wersji rozwojowej, stąd też może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)