Nowe Chrome Enterprise Bundle z obsługą Citrix XenApp i Windows Server

Nowe Chrome Enterprise Bundle z obsługą Citrix XenApp i Windows Server

Nowe Chrome Enterprise Bundle z obsługą Citrix XenApp i Windows Server
24.05.2017 14:14

Przez wielu użytkowników Chrome OS nie jest kojarzony z systemem, który nadaje się do zaawansowanej pracy. Paradoksalnie jednak to właśnie on może się okazać idealnym rozwiązaniem w warunkach korporacyjnych, gdzie często jedynym zadaniem stawianym przed systemem operacyjnym jest uruchamianie kilku aplikacji przeglądarkowych.

Google właśnie dało korporacjom garść kolejnych argumentów na rzecz rozważenia migracji na pulpitowy system operacyjny Google. Udostępniono już Chrome Enterprise Bundle, czyli zestaw narzędzi administracyjnych, dzięki którym Chrome może być wygodniej wykorzystywany jako zdalnie zarządzane środowisko pracy.

Chrome 58, który ukaże się jeszcze w maju, oferować będzie wsparcie dla wirtualizacji Citrix XenApp i Windows Server wraz z obsługą z poziomu wiersza poleceń. W przypadku systemu Windowsa dostępne będzie funkcja automatycznego rozpoznawania konfiguracji maszyny, co przyśpieszy konfigurację, a w XenApps będzie obsługiwało przyśpieszenie sprzętowe GPU.

W paczce znajdzie się także rozszerzenie Chrome LBS (Obsługa starszych przeglądarek), dzięki czemu administratorzy będą mogli umożliwić uruchamianie konkretnych starszych aplikacji, na przykład takich, które wykorzystują wciąż kontrolki ActiveX, w starszej, kompatybilnej przeglądarce.

Do Chrome Enterprise Bundle trafiły także wzory polityk, które będą regulowały uprawnienia całych maszyn lub konkretnych użytkowników. Oczywiście wraz z udostępnieniem paczki, Google opublikowało Chrome Enterprise Bundle

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)