Nowe dzieło Petera Molyneuxa, Godus, to gra invest-to-play

Nowe dzieło Petera Molyneuxa, Godus, to gra invest-to-play

Nowe dzieło Petera Molyneuxa, Godus, to gra invest-to-play
Karolina Kowasz
18.02.2014 12:09

Peter Molyneux jest postacią, którą kojarzy chyba każdy szanujący się gracz. Ojciec takich hitów jak Dungeon Keeper czy Black & White niedawno twierdził, że model free-to-play, z mikropłatnościami służącymi przyspieszeniu rozwoju, zabija radość z grania w pierwszy z wymienionych tytułów. Obecnie zaś twórca zapowiada, że ma nadzieję na zmianę formy gier f2p za pomocą swojego najnowszego dzieła.

350047136152512449

Godus jest kolejną strategią ekonomiczną, która wychodzi spod ręki Molyneuxa. Gracz wciela się w boga i stara się dbać o swoich poddanych, zapewniając im bezpieczeństwo i dobrobyt. Jako bóg, ma oczywiście pewne nadnaturalne zdolności, zaś jego moc uzależniona jest od ilości czczących go wiernych. Początkowo gracz nastawić się powinien na rozwój i zachowanie pokoju, jednak z czasem konieczne stanie się stworzenie armii i wyruszenie na podbój terenów innych cywilizacji. Nasze wojsko możemy wspierać rozmaitymi zaklęciami, rzucanymi w trakcie walk. Nowością w Godusie są karty, które odpowiadają za surowce, technologie oraz ery cywilizacji. Są one konieczne do rozwoju, bowiem nie przejdziemy z jednej epoki do drugiej bez odnalezienia odpowiedniej karty.

Twórca zapowiada, że jego nowe dzieło to invest-to-play, czyli „zainwestuj, by zagrać”. Molyneux w wywiadzie zaznaczał, że termin free-to-play nie jest odpowiedni oraz wyrażał konieczność stworzenia nowego, ponieważ, w rzeczywistości, kusi się ludzi, aby lokowali część swojej gotówki w grze.

Strategia została dofinansowana na Kickstarterze w grudniu 2012 roku. Obecnie możemy zakupić wersję early access na Steamie w cenie 18,99 euro, więc Godus zdecydowanie nie jest grą free-to-play. Pytanie jak gracze podejdą do niej, jeżeli konieczne będzie płacenie za szybszy rozwój w grze, a, zgodnie z zapowiedzią Molyneuxa, wszędzie będzie się ich zachęcało do wydawania pieniędzy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)