Nowe e-sklepy Microsoftu - dla graczy i użytkowników smartfonów

Nowe e-sklepy Microsoftu - dla graczy i użytkowników smartfonów

22.10.2010 14:16

W e-sklepie dla Windows Phone 7 jest już 777 aplikacji. Microsoft chce też uruchomić kolejny sklep - tym razem z grami dla użytkowników systemu Windows.

Jak poinformował na Twitterze Joe Belfiore z zespołu odpowiedzialnego za rozwój Windows Phone 7, w internetowym sklepie z aplikacjami dla tego systemu pojawiło się już 777 aplikacji. Przypomnijmy, że w dniu uruchomienia App Store użytkownicy smartfonów iPhone mogli ściągnąć 500 programów i gier. Wśród programów dla Windows Phone 7 znalazły się umożliwiające korzystanie z serwisów społecznościowych, YouTube czy komunikator Windows Live Messenger. Microsoft musi wprowadzać od nowa aplikacje dla swojego systemu. Windows Phone 7 nie obsługuje bowiem programów stworzonych na potrzeby Windows Mobile.

Microsoft zapowiedział również powstanie kolejnego e-sklepu. To Games For Windows Marketplace, który będzie oferować dostęp do gier komputerowych. Na początek znajdzie się tam 100 tytułów, między innymi Fable czy Grand Theft Auto III. Sklep będzie uruchomiony 15 listopada, będzie zintegrowany z takimi usługami jak Xbox Live czy Windows Live. Prędkość pobierania ma być dostosowana do łącza, z którego korzysta użytkownik, e-sklep umożliwi również ponowne pobieranie plików czy zapisywanie stanu konta.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)