Nowe funkcje w Hotmailu przeniesione z Outlooka

24.06.2011 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poczcie Windows Live Hotmail pojawiły się nowe funkcje znane dobrze użytkownikom Outlooka. Microsoft wprowadził między innymi obsługę gestów myszy i nowe skróty klawiszowe.

Microsoft postanowił ułatwić swoim użytkownikom korzystanie z Hotmaila, wprowadzając obsługę nowych gestów myszy - Odpowiedz, Odpowiedz wszystkim czy Prześlij dalej. Wcześniej dostępne były już takie gesty jak kasowanie e-maili, przenoszenie do foldera ze śmieciami i podgląd źródła wiadomości. Microsoft wprowadził również do Hotmaila skróty klawiszowe dobrze znane z Outlooka. To między innymi Ctrl+Enter (wysyłanie wiadomości) czy Ctrl+N (nowa wiadomość).

Ułatwienia znajdą także użytkownicy Yahoo! Mail i Gmaila, którzy niedawno przenieśli się do Hotmaila. Specjalnie dla nich Microsoft wprowadził obsługę skrótów klawiszowych, z których dotychczas korzystali - # do kasowania wiadomości w Gmailu albo N do tworzenia nowych e-maili w Yahoo! Mail. Pełna lista wprowadzonych skrótów klawiszowych dostępna jest w języku polskim na stronach Centrum pomocy usługi Windows Live Hotmail.

Microsoft nie zamierza ograniczać się w najbliższym czasie do drobnych poprawek. Firma pracuje nad wprowadzeniem poważniejszych zmian, w tym przeniesienia poczty do HTML5. Ma to przede wszystkim przyśpieszyć Hotmaila, a także zbliżyć go do pełnoprawnej aplikacji, z której będzie można korzystać zarówno w komputerach jak i urządzeniach przenośnych. Wprowadzone właśnie nowości jak i planowane zmiany można obejrzeć na krótkim klipie wideo zamieszczonym w serwisie YouTube.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)