Nowe funkcje w pakiecie biurowym Office Web Apps

30.09.2011 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zaktualizował swój pakiet biurowy online - Office Web Apps. Wśród nowości pojawiły się zmiany w OneNote i Excelu, a także poprawki dotyczące wczytywania dokumentów.

Konkurent Google Docs zyskał tym razem parę zmian związanych z aplikacjami do tworzenia dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych. W OneNote wprowadzono narzędzie pióro współpracujące z zewnętrznymi urządzeniami takimi jak myszka, gładzik czy tablet. Dzięki temu użytkownik może tworzyć notatki za pomocą odręcznego pisma. Z kolei w Excelu pojawiła się funkcja umożliwiająca łączenie i dopasowywanie komórek w arkuszu. Poza tym wprowadzono obsługę komend za pomocą prawego przyciska myszy. Możemy również w prosty sposób drukować dokumenty bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Jak czytamy na blogu Microsoftu, drobniejsze zmiany to przyśpieszenie wczytywania dokumentów i udoskonalone reagowanie na komendy użytkownika. Firma zapowiada też, ze to dopiero początek zmian w Office Web Apps. W kolejnych tygodniach pojawią się następne nowości. Microsoft prosi również użytkowników o zgłaszanie własnych propozycji, które mógłby wprowadzić do pakietu biurowego online. Ostatnia aktualizacja Office Web Apps miała miejsce w lipcu tego roku, kiedy to wprowadzono między innymi współtworzenie dokumentów przez kilkoro autorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)