Nowe Gadu-Gadu — powrót do korzeni...

Nowe Gadu-Gadu — powrót do korzeni...

13.01.2012 13:36

Nowe Gadu-Gadu zbliża się wielkimi krokami, a nam udało się dotrzeć do pierwszych, autentycznych screenów — jakość niestety nie powala, ale już coś widać.

Kolejna wersja GG ma być przełomowa, a to dlatego, że ekipa GG robi zdecydowany zwrot od polityki znanej nam z ostatnich wersji komunikatora. Jednym słowem — powrót do korzeni. Gadu-Gadu, które ukaże się niebawem, ma być powrotem do czasów, gdy GG uwielbiali niemal wszyscy, a producent chce lać miód na serca miłośników wersji niemalże kultowych: „6.1” i „7.7”. Widać to wyraźnie na poniższym porównaniu aktualnej wersji 10.5 (z lewej) i nadchodzącej (z prawej), do złudzenia przypominającej historyczną „szóstkę”.

Nowe GG napisane zostało od nowa, ma być lżejsze, prostsze i bardziej intuicyjne. Pojawi się wreszcie wersja dla Mac OS X. Może trudno w to uwierzyć, ale według naszych informacji będzie mniej reklam... Gadu-Gadu chce wydać wersję przełomową i odzwierciedli to również numeracja. Nie będzie to kontynuacja numerkowa, nie spodziewajcie się więc „jedenastki”.

Co jeszcze wiemy o nowym GG? Będzie czysta lista kontaktów i to, o co prosiło wielu użytkowników — przełącznik pomiędzy minimalistycznym GG i bardziej napakowanym. Poniżej szara odmiana lekkiej wersji (z prawej). Ci, którzy przyzwyczaili się do wodotrysków, awatarów i innych „bajerów” znanych z wersji 10.5 (z lewej) będą mogli dodać je sobie jednym klikiem.

Wydanie nowej wersji planowane jest na przełom lutego i marca. Wcześniej najprawdopodobniej pojawi się publiczna wersja beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (214)