Nowe iPhone'y są za drogie, ale aplikacje nadal są tanie. Apple chwali się rekordami App Store

Nowe iPhone'y są za drogie, ale aplikacje nadal są tanie. Apple chwali się rekordami App Store

fot. Apple
fot. Apple
04.01.2019 15:52

Stanowczo przesadzone ceny i brak większych zmian względem innowacyjnego iPhone’a X odbiły się na sprzedaży najnowszych smartfonów Apple. Tim Cook oficjalnie ogłosił korektę w oczekiwanych przychodach – mogą być niższe nawet o 9 mld dolarów. Jednakże, nie każdy biznes Apple okazał się porażką.

Z listu Tima Cooka skierowanego do inwestorów dowiedzieliśmy się, że osiągnięta została rekordowa sprzedaż Apple Watcha, słuchawek AirPods, a wzrosty miały miejsce również w przypadku komputerów Mac i iPadów. Najlepszy wynik w historii osiągnął też dział usług. Ponadto, jak informuje Apple, wysokie przychody przyniósł sklep z aplikacjami.

Od Wigilii do Nowego Roku, sklep App Store przyniósł przychód w wysokości imponujących 1,22 mld dolarów. Co więcej, pierwszy dzień nowego roku również okazał się być wyjątkowo udany dla sklepu z aplikacjami – wygenerowane 322 mln dolarów to rekord, jeśli chodzi o dzienny przychód.

Należy mieć na uwadze, że w przypadku App Store zarobki trafiają do twórców aplikacji, wydawców, a także do Apple – firma z Cupertino pobiera część zarobków dla siebie. Wysokie przychody ze sklepu z aplikacjami napędzają właśnie rekordowe liczby w kategorii Usługi. Do listy usług wliczane są też płatne subskrypcje – iCloud i Apple Music.

Na liście najpopularniejszych aplikacji i gier pobranych w okresie świątecznym znalazły się między innymi: Fortnite i PUBG – tytuły nastawione na wieloosobową rozgrywkę w sieci, wyścigi Asphalt 9 czy menedżer haseł 1Password. Wysoką popularnością cieszyły się także aplikacje z kategorii Zdrowie i fitness i Edukacja – jak widać, postanowienia noworoczne napędzają sprzedaż aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)