Nowe iPhone'y sprzedają się naprawdę słabo? Apple drugi raz zmniejsza zamówienia

Nowe iPhone'y sprzedają się naprawdę słabo? Apple drugi raz zmniejsza zamówienia

Nowe iPhone'y sprzedają się naprawdę słabo? Apple drugi raz zmniejsza zamówienia
27.11.2018 15:55

Nowe iPhone’y, miały sprzedawać się rewelacyjnie, przynosząc Apple rekordowe zyski. Oczekiwania firmy z Cupertino szybko jednak zderzyły się z rzeczywistością – zainteresowanie jest sporo niższe niż początkowo zakładano. Co więcej, według najnowszych raportów Apple zdecydował się na drugą falę cięć zamówień u podwykonawców.

Największe cięcia mają dotyczyć iPhone’a XR, co ciekawe, najtańszego modelu z tegorocznej oferty. Wcześniejsze prognozy wskazywały bowiem, że to właśnie XR będzie odpowiadał za większą część sprzedaży nowych iPhone’ów. No cóż, braki względem droższych modeli, a nawet względem starszego iPhone’a X, a ponadto wygórowana cena, najwyraźniej skutecznie doprowadziły do spadku zainteresowania niedrogim smartfonem z logo nadgryzionego jabłka.

Pierwsze raporty, w połączeniu z ogłoszeniem o nieujawnianiu już liczby sprzedanych iPhone’ów, zauważanie odbiły się na cenach akcji Apple. Z giełdy „wyparowało” ponad 200 mld dolarów. Natomiast Apple w każdej chwili może zostać wyprzedzone przez Microsoft, tracąc tytuł najbardziej wartościowej firmy na giełdzie. Obecnie kapitalizacja Apple wynosi 828 mld, z kolei Microsoft może pochwalić się wynikiem 817 mld dolarów.

Jak donosi Digitimes, firma Tima Cooka miała ponownie zdecydować się na zmniejszenie zamówień. Mamy więc do czynienia z drugim cięciem w przeciągu ostatnich kilkunastu dni. Dostawca obiektywów do nowych iPhone’ów, firma Largan Precision, oszacowała spadek przychodów w listopadzie. Z kolei firma Career Technology miała zwolnić 110 pracowników, aby poradzić sobie z cięciami zamówień.

TSMC, odpowiedzialny za produkcję procesorów Apple A12, ma aż tak bardzo nie odczuć spadku sprzedaży iPhone’ów. Tajwańskie przedsiębiorstwo dostarcza bowiem układy także do innych smartfonów. Zamówienie na procesory w litografii 7 nm złożył Huawei, ponadto niebawem ma ruszyć produkcja nowego Snapdragona.

Niższe zainteresowanie nowych iPhone’ami miało doprowadzić do wznowienia produkcji modelu X. Apple bowiem złożył duże zamówienie u Samsunga na ekrany OLED, którego nie uda się zrealizować, produkując wyświetlacze wyłącznie do wersji XS i XS Max.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)