Nowe kolory i data wydania watchOS 2, czyli niewiele nowego o zegarku Apple

Strona głównaNowe kolory i data wydania watchOS 2, czyli niewiele nowego o zegarku Apple
09.09.2015 22:15
Nowe kolory i data wydania watchOS 2, czyli niewiele nowego o zegarku Apple

Mimo że dzisiejsza konferencja Apple rozpoczęła się od tematu Apple Watch, to jednak nie dowiedzieliśmy się na temat zegarka praktycznie niczego nowego. Firma poszerzyła jedynie portfolio modeli kolorystycznych oraz pasków i podała datę wydania ogłoszonego na WWDC w czerwcu systemu watchOS 2.

350142334958266305

Tim Cook rozpoczął od pochwalenia się, że w App Store jest już ponad 10 tysięcy aplikacji dla Apple Watch. Większość z tych aplikacji jednak jest dzisiaj prawie bezużyteczna, bo są jedynie przedłużeniem prawdziwych apek działających na sparowanym z zegarkiem iPhonie. To się jednak wkrótce zmieni, bo wraz z premierą systemu watchOS 2 zegarek zyska możliwość uruchamiania natywnych aplikacji, bez konieczności korzystania z iPhona, a same zaplikacje będą mogły wykorzystać w pełni potencjał Apple Watcha i jego podzespołów. Szerzej o tym i innych nowościach planowanych w watchOS 2 pisaliśmy o tym jeszcze w czerwcu przy okazji konferencji WWDC. Dzisiaj podano jedynie, że system zadebiutuje 16 września wraz z nowym iOS 9.

350142334958397377

Apple skupiło się więc dzisiaj głównie na wyglądzie zewnętrznym. Pojawiły się nowe modele zegarków, zarówno w wykończeniu sportowym jak i eleganckim (między innymi aluminowe wersje w kolorze złota i różowego złota), a także nowe modele pasków. Wiele osób z pewnością ucieszy dostępność skórzanego paska klasycznego w kolorze brązowym, a także pojawienie się sportowego, gumowego paska w intensywnym odcieniu czerwieni, w ramach kampanii PRODUCT(RED). Oprócz tego ogłoszono nawiązanie współpracy ze znaną francuską firmą Hermes, która w specjalnych modelach zegarków dostarczy swoje unikatowe paski, a Apple przygotuje dla nich dedykowane tarcze (ekrany startowe).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)