Nowe MacBooki na horyzoncie – oto co o nich wiemy

Nowe MacBooki na horyzoncie – oto co o nich wiemy

Nowe MacBooki na horyzoncie – oto co o nich wiemy
06.07.2018 17:51, aktualizacja: 07.07.2018 09:59

Fani MacBooków mogą czuć się nieco rozczarowani. Na konferencji WWDC 2018 Apple nie ujawniło praktycznie żadnych ciekawych informacji na temat nowych urządzeń z serii Mac. Nie dość, że ostatnio nowości jak na lekarstwo, aktualizacje MacBook Air praktycznie nie istnieją, to na dodatek zacinające się klawiatury motylkowe potrafią napsuć krwi. Nie wygląda to dobrze.

Na szczęście jest światełko w tunelu. W sieci pojawiły się bowiem szczątkowe informacje na temat potencjalnych nowości. Niewiele tego, ale lepsze to, niż nic. Wcześniejsze plotki o zmianach w nowych MacBookach stały się nieco bardziej realne wczoraj, gdy do sieci przeciekły numery patentowe pochodzące z list Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, organu nadzoru nadzorującego Rosję i Europę Wschodnią.

Dokumenty regulacyjne zostały uzyskane przez francuską witrynę Consomac i podają nam tylko dane dotyczące numerów modeli i wersji oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że Apple stosuje konsekwentną numerację modeli, może nam to powiedzieć wiele na temat tego, jakie to są urządzenia.

Sekcja MacBook zawiera pięć numerów modeli: komputery osobiste marki Apple A1931, A1932, A1988, A1989, A1990 (wersja oprogramowania macOS 10.13) i ich części zamienne. Wersja oprogramowania jest najbardziej zagadkową częścią, ponieważ można się spodziewać, że nowo wydany MacBook uruchomi najnowszą wersję systemu macOS. Trzy ostatnie numery modeli, A1988, A1989 i A1990, są skorelowane z nowymi wersjami TouchBar MacBook Pro, podczas gdy pierwsze dwa numery modeli to prawdopodobnie nowe modele komputerów MacBook lub MacBook Air.

Nie ma żadnego konkretnego wskazania, kiedy możemy spodziewać się nowych MacBooków, ale zgłoszenia regulacyjne zwykle pojawiają się na kilka miesięcy przed wydaniem sprzetu. Oznacza to, że najprawdopodobniej premiera i prezentacja nastąpi jesienią – mniej więcej w tym samym czasie co wrześniowe prezentacje iPhone'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)