Nowe metody walki ze spamem w Windows Live Hotmail Wave 4

Nowe metody walki ze spamem w Windows Live Hotmail Wave 4

21.05.2010 19:39, aktualizacja: 23.05.2010 01:25

Microsoft chce poważnie zabrać się za odświeżenie swojej usługi pocztowej Hotmail. Pracownicy firmy opublikowali informacje, jak chcą walczyć ze spamem, którym zalewani są użytkownicy kont pocztowych.

We wtorek Microsoft oficjalnie zapowiedział zmiany w swojej poczcie, które wejdą w życie wraz z wydaniem edycji Windows Live Wave 4. Nowy Hotmail ma być dostosowanych do nowoczesnych technologii, współpracować z programami takimi jak np. Office, a także umożliwiać dostęp do poczty z poziomu telefonu komórkowego. Na blogu zespołu produktowego Windows zdradzono kolejną porcję szczegółów, tym razem dotyczących walki ze zmorą internautów - niechcianą pocztą. Obecnie Microsoft dziennie blokuje 5,5 mld spamu przesyłanego na konta Hotmail.

Aktualnie Hotmail korzysta z mechanizmu antyspamowego SmartScreen, ale to za mało. W odświeżonej wersji usługi pojawi się więc bardziej zaawansowane filtrowanie poczty. SmartScreen będzie posiadał algorytmy analizujące adresy IP, z których przesyłane są wiadomości. Pozwoli to na wykrycie i usunięcie źródeł spamu czy groźnego oprogramowania. Sprawdzane będą także linki zawarte w wiadomościach - jeśli znajdą się w bazie szkodliwych witryn, e-mail również zostanie uznany za niepożądany. Co więcej, filtrowanie będzie spersonalizowane - każdy użytkownik ma bowiem nieco inne wyobrażenie na temat niechcianych e-maili. W poczcie Hotmail będzie można decydować, które z przychodzących wiadomości chcemy zachowywać, a które mają być usuwane. Dodatkowo wszystkie przychodzące e-maile będą automatycznie tagowane. Dzięki temu użytkownik będzie mógł się dowiedzieć, z jakiego powodu wiadomość została uznana za spam i - w razie potrzeby - zmienić regułę. Ciekawostką będą także filtry działające na pocztę już otrzymaną, ale np. jeszcze nieprzeczytaną. Jeśli specjaliści Microsoftu zidentyfikują nowe źródło spamu, będa mogli zaaplikować uaktualnione reguły i filtry nie tylko na nową pocztę, ale także na już przetworzone wiadomości.

Oprócz powyższych informacji można również zapoznać się z 6-minutowym klipem wideo, w którym pracownicy Microsoftu opowiadają o nowej wersji Hotmaila.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)