Nowe narzędzia na Facebooku

Nowe narzędzia na Facebooku

07.10.2010 00:09, aktualizacja: 07.10.2010 01:03

Przez ostatnie 60 dni programiści portalu społecznościowego Facebook.com pracowali nad rozbudową portalu. Dziś do zaprezentowane zostały nowe narzędzia, które zmienią sposób dzielenia się informacjami przez użytkowników.

Pierwszą nowością, jaką na spotkaniu z dziennikarzami wymienił Mark Zuckerberg, jest narzędzie „Download Your Information”, które umożliwi pobranie wszystkiego, co zostało umieszczone na portalu od początku istnienia konta w jednym archiwum ZIP. W ten sposób można pobrać wszystkie zdjęcia, statusy i odnośniki wraz z dołączonym opisem aktywności użytkownika w czasie.

Kolejną nowością będzie „Dashboard” (Kokpit) monitorujący aplikacje. To narzędzie zbierze dane o używanych aplikacjach, poda datę ostatniego użycia każdej z nich i pozwoli łatwo aplikacje usunąć.

Największa nowość, którą podzielił się dziś Zuckberg, rozwiąże największy problem portali społecznościowych — dzielenie się informacjami z wszystkimi znajomymi. Narzędzie o nazwie „Groups” (Grupy) ma umożliwić selekcję osób, które mogą czytać nasze statusy, ale bez tworzenia list znajomych, członków rodziny czy współpracowników (takie listy stworzyło zaledwie 5% użytkowników portalu) i bez stosowania skomplikowanych algorytmów. Podstawowym założeniem przy tworzeniu Groups była prostota obsługi oraz głęboka integracja z aplikacjami i kanałami komunikacyjnymi dostępnymi na Facebooku. Efektem pracy jest mechanizm tworzenia grup, do którym zaprosić można swoich znajomych, którzy mogą zaprosić swoich. Komunikacja w grupie jest niewidoczna z zewnątrz i może się odbywać również za pomocą specjalnie do tego stworzonego Group Chat (czatu grupowego).

Nowe narzędzia na portalu mają przede wszystkim dać użytkownikom większą kontrolę nad tym co i z kim dzielą na portalu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)