Nowe smartfony Nokii bez Z Launchera? Producent nie planuje aktualizacji

Nowe smartfony Nokii bez Z Launchera? Producent nie planuje aktualizacji

Nowe smartfony Nokii bez Z Launchera? Producent nie planuje aktualizacji
23.01.2017 10:32, aktualizacja: 23.01.2017 13:14

Przez lata nieobecności na rynku smartfonów Nokii z Androidem, namiastką fińskiej pomysłowości był dla użytkowników tego systemu Z Launcher. Wciąż jednak pozostaje on w wersji beta, a teraz wiadomo także, że twórcy nie planują jego aktualizacji.

Sam Z Launcher opiera się na całkiem pomysłowym i wygodnym sposobie dostępu do aplikacji. Jego głównym wyróżnikiem jest zrezygnowanie z siatki aplikacji na rzecz przewijanej listy. Korzystanie z niej nie było jednak konieczne – wystarczyło narysować palcem na ekranie literę, aby Z Launcher sam zaproponował listę pożądanych aplikacji. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie, mimo że niekonwencjonalne, sprawdzało się całkiem dobrze.

Z Launcher preinstalowany jest na Nokii 6, dostępnej na wyłączność na chińskim rynku. Brak siatki aplikacji odpowiada zresztą przyzwyczajeniom tamtejszych użytkowników (siatki nie posiada także znana z Xiaomi nakładka MIUI), na urządzeniu brakuje także usług Google. Pozostaje jednak pytanie: czy Z Launcher będzie preinstalowany na nowych Nokiach przeznaczonych na zachodnie rynki, które zostaną zaprezentowane 26 lutego na MWC?

Jak donosi serwis Nokiamob.net, programiści z Nokia Apps zdecydowali, że Z Launcher pozostanie w wersji beta, nie są także aktualnie planowane żadne jego aktualizacje. A trzeba przyznać, że jest to sporym zaskoczeniem – to właśnie tego launchera spodziewaliśmy się na Nokiach także na europejskim rynku.

Oczekiwania wobec smartfonów z logo fińskiego producenta nie dotyczą przecież jedynie solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałów, z jakich zawsze słynęła Nokia. Jej domeną były także odważne pomysły konstrukcyjne. Dziś, gdy przyzwyczailiśmy się prostopadłościennych smukłych brył, ta chęć innowacji mogłaby znaleźć ujście w pomysłowych modyfikacjach Androida. O tym, czy tak się stanie przekonamy się już za miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)