Nowe statystyki w Bloggerze

02.07.2010 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google dodał nowe statystyki do Bloggera - swojej usługi umożliwiającej tworzenie blogów. Statystyki pozwalają na śledzenie zmian na stronie w czasie rzeczywistym.

Ostatnio o zmianach w Bloggerze pisaliśmy w połowie marca. Informowaliśmy wtedy o nowych schematach i zarządzaniu blogiem jakie pojawiło się w projekcie Blogger in draft. Wprowadzono między innymi Blogger Template Designer - narzędzie do tworzenia i edytowania motywów na strony WWW. Jest ono przeznaczone zarówno dla zaawansowanych użytkowników znających HTML i CSS, jak i dopiero początkujących bloggerów. Teraz Google dołącza do Blogger in draft bardziej zaawansowane statystyki. Jak możemy przeczytać na blogu firmy, na taki krok zdecydowano się, aby uprościć korzystanie z funkcji. Dotychczas można było używać Google Analytics jednak wielu użytkowników narzekało na trudności związane z takim rozwiązaniem.

Nowe statystyki mają śledzić wizyty na stronie niemal w rzeczywistym czasie. Pozwalają na zorientowanie się, które teksty wzbudzają najwięcej zainteresowania wśród internautów, a także z jakich stron najczęściej odbywają się połączenia. Ze statystyk nie mogą skorzystać właściciele prywatnych blogów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)