Nowe strony domowe usług firmy Google

Nowe strony domowe usług firmy Google

29.06.2011 12:48

Z pewnością wielu użytkowników zauważyło już, że strony usług Google wyglądają nieco inaczej. Google pracuje nad nowym projektem, który ma zmienić wrażenia z korzystania ze stron firmy.

Jak można przeczytać na oficjalnym blogu Google'a, sposób, w jaki ludzie korzystają ze stron ewoluuje, a celem firmy Google jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom i dostarczenie spójnego interfejsu dla każdej usługi, na każdą platformę.

Nowy projekt opiera się na trzech filarach: skupieniu uwagi, elastyczności i obsłudze niewymagającej wysiłku. Oznacza to, że nowe oblicze usług Google'a będzie pozwalało użytkownikowi skupić się tylko na uzyskaniu informacji, których szuka, a zadaniem firmy będzie dostarczenie odpowiednich narzędzi. Ponadto projekt powstaje z myślą o wielu rodzajach urządzeń i pozwoli na bezbolesne korzystanie z usług zarówno na smartfonie z małym ekranem, jak i na telewizorze. Filozofia, która stoi za zmianami na stronach Google'a to połączenie prostoty wyglądu i niemal nieograniczonej mocy najnowszych technologii HTML5, WebGL i najszybszych przeglądarek.

Pierwsze zmiany pojawiły się na stronie już wczoraj — logo jest mniejsze, a odnośniki do aplikacji zostały rozmieszczone na dole i na górze strony. Kolejne zmiany będą wprowadzane przez najbliższych kilka miesięcy we wszystkich produktach, na czele z Google Search, Google Maps i Gmailem. Ewolucję stron dodatkowo podkreśla umieszczony na blogu zrzut wyszukiwarki Google z 1997 roku. Aż się łezka w oku kręci ;).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)