Nowe szaty Google News

01.07.2010 12:43, aktual.: 01.07.2010 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wprowadził największe zmiany w Google News od czasu udostępnienia wersji beta serwisu. Narzędzie zbierające wiadomości z serwisów informacyjnych ma być bardziej dostosowane do indywidualnych preferencji użytkowników.

Zmiany w Google News dotyczą między innymi nawigacji według najpopularniejszych tematów (lewy panel) czy wiadomości wybranych przez użytkownika, które wyświetlane są teraz w środkowym panelu. Z kolei informacje lokalne i pogoda umieszczone zostały po prawej stronie interfejsu. Celem zmian, jak twierdzi Ben Ling z Google, jest umożliwienie użytkownikowi większej ingerencji w wyświetlane informacje. Dlatego też wprowadzono wiadomości wybierane przez użytkownika - News For You. Internauta może zmieniać je zaznaczając tematy, które najbardziej go interesują - biznes, zdrowie, rozrywka itp. Google News zapamięta ustawienia, aby podczas następnej wizyty podać tylko te informacje, które ciekawią użytkownika.

Wprowadzono również ułatwienia dla osób, które korzystają z usług społecznościowych. Każdą wiadomością można podzielić się z innymi za pomocą Gmaila, Google Readera, Buzza, Facebooka czy Twittera. Pojawiły się też skróty klawiszowe ułatwiające przeglądanie wiadomości. Zmiany w Google News obecnie dostępne są na razie tylko w wersji anglojęzycznej serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)