Nowe tanie smartfony od Microsoftu kolejną szansą dla Windows Phone

Nowe tanie smartfony od Microsoftu kolejną szansą dla Windows Phone

Nowe tanie smartfony od Microsoftu kolejną szansą dla Windows Phone
28.11.2014 15:15

Mobilny dział Nokii już od pewnego czasu należy do korporacji z Redmond. Microsoft nie zamierza zwalniać tempa i pracuje nad kolejnymi smartfonami z serii Lumia. Mają to być tańsze modele, których tak bardzo potrzebuje Windows Phone, ponieważ to właśnie najtańsze Nokie zapewniają mu najwięcej użytkowników.

Pierwsza z nowych Lumii, znana obecnie pod nazwą Microsoft RM 1069/1070/1071 będzie typową przedstawicielką niskiej półki cenowej. Ten model zostanie wyposażony w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Prawdopodobnie zostanie przeznaczony na rozwijający się rynek azjatycki, gdzie wielu mieszkańców może pozwolić sobie co najwyżej na bardzo tanie urządzenia.

Obraz

Kolejny smartfon został oznaczony jako Microsoft RM 1072/1075, prawdopodobnie będzie to 5-calowy model ze średniej półki, jego rozdzielczość ekranu wyniesie 720p. Możliwe, że mamy do czynienia z urządzeniem testowym lub prototypem, chociaż jest też szansa, że może to być jeszcze niezapowiedziany smartfon, przeznaczony dla normalnej sprzedaży. Jeszcze bardziej tajemniczy jest model oznaczony jako Microsoft RM 1078, nie znamy przekątnej jego ekranu, ale wiemy, że rozdzielczość będzie wynosiła 480x854. Możliwe, że mamy do czynienia z urządzeniem testowym lub nawet z nieznacznie zmienioną wersją smartfonu Microsoft RM 1070. Ostatnim modelem nad którym obecnie pracuje Microsoft jest prawdopodobnie Microsoft RM 1062/1063/1064/1065, który będzie fabletem wyposażonym w 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, a w jego wnętrzu znajdą się podzespoły kojarzone ze średnią półką cenową.

Na nowych smartfonach Microsoftu nie pojawi się już logo Nokii, obecnie ciężko stwierdzić czy decyzja o tak szybkim pozbyciu się rozpoznawalnej i kojarzonej (zwłaszcza w Europie) z jakością produktu nazwy Nokia, było dobrym posunięciem. Pierwsze dokładniejsze wnioski będziemy mogli postawić dopiero jak na rynku pojawi się więcej smartfonów stworzonym przez Microsoft. Z pewnością korporacja z Redmond chciałaby być jak Apple i sprzedawać wyłącznie drogie modele klasy premium. Jednak nie może sobie na to pozwolić, flagowe Nokie sprzedają się słabo.

Obraz

Według najnowszego raportu przygotowanego przez AdDuplex najlepiej sprzedającym na świecie urządzeniem z Windows Phone jest tania Lumia 520, która jest typową przedstawicielką niskiej półki cenowej. Warto zauważyć, że dane przedstawione przez AdDuplex nie są jedynymi, które pokazują, że nadzieją dla mobilnych okienek są właśnie tanie smartfony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)