Nowe wydania Ubuntu co miesiąc?

Nowe wydania Ubuntu co miesiąc?

09.09.2011 15:25

Scott James Remnant z firmy Canonical proponuje zmiany w obecnym kalendarzu wydawniczym Ubuntu. Jego zdaniem kolejne wydania systemu mogłyby ukazywać się co miesiąc.

Obecnie stabilne wydanie Ubuntu ukazuje się według terminarza co 6 miesięcy. Najbliższa finalna wersja, 11.10, ukaże się najprawdopodobniej 13 października. Zdaniem Remnanta obecny system wydawniczy jest po prostu nieefektywny. Deweloperzy muszą dostosowywać się do sztywnych reguł, przez co często ich aplikacje nie są realizowane na czas. Dlatego też lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie Ubuntu co miesiąc. Takie przyśpieszenie pozwoliłoby deweloperom na wprowadzanie swoich produktów wtedy gdy naprawdę będą gotowe, a nie kiedy zaczną ich gonić terminy. Jako przykład można podać chociażby interfejs Unity, który przez znaczną część użytkowników Ubuntu uważany jest za niedopracowane rozwiązanie.

Oczywiście proponowany przez Remnanta model ma też swoje wady. Udostępniane częściej Ubuntu nie będzie zawierało tak wielu istotnych zmian, jak przy obecnym planie wydawniczym. Zdaniem pracownika Canonical zalety przeważają jednak nad wadami. Nowy terminarz miałby wejść od Ubuntu 11.10. Wersja 11.11 systemu miałaby ukazać się w listopadzie, zaś 11.12 w grudniu tego roku.

Na pomysł Remnanta musi jednak zgodzić się jeszcze reszta zespołu, a to nie jest wcale takie pewne. Ciekawe jak na ideę pracownika Canonical miały wpływ częstsze aktualizacje przeglądarek wprowadzone przez Google’a i Mozillę?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)