Nowości w aplikacji Evernote na Androida: pamiętać jest jeszcze wygodniej

Nowości w aplikacji Evernote na Androida: pamiętać jest jeszcze wygodniej

Nowości w aplikacji Evernote na Androida: pamiętać jest jeszcze wygodniej
06.05.2016 15:54

Jedną z najbardziej lubianych, najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych aplikacji służących notowaniu i organizacji pracy jest bez wątpienia Evernote. Sprzyja temu także multiplatformowość oraz wzorowa synchronizacja danych między różnymi urządzeniami. Dziś na blogu Evernote’a pojawiła się informacja o istotnych nowościach, jakie trafiły do aplikacji przeznaczonej na Androida.

Najistotniejszą nowość stanowi przebudowany skaner dokumentów. Umożliwia on robienie zdjęć wydrukom, a następnie zautomatyzowaną obróbkę, która pozwala uzyskać czytelność i kontrast porównywalne do jakości skanu. W nowej wersji dostępne są dwa tryby kamery: automatyczny oraz ręczny. Oba są dostępne w dotychczasowy sposób, po kliknięciu na plusa w dolnym prawym rogu i wybraniu opcji Camera.

W trybie ręcznym automatycznie rozpoznawane są krawędzie dokumentu, jednak zarówno kadrowanie, jak i kontrola nad kontrastem czy kolorystyką końcowego pliku zostaje oddana w ręce użytkownika. Funkcja przyda się z pewnością, gdyż trudno stwierdzić, aby zautomatyzowane skanowanie zawsze sprawiało się bez zarzutu. Naprawić będzie to można ręcznie.

Nowość stanowią całkiem zaawansowane opcje dodawania adnotacji do skanów i zdjęć. Mogą to być zarówno notatki tekstowe, jak i odręczne zakreślenia czy gotowe figury geometryczne. Aby przejść do tego menu, wystarczy po zeskanowaniu przytrzymać palec na obrazku oraz wybrać odpowiednią opcję z menu, które pojawi się u dołu ekranu. Ponadto, choć tylko wersji Pro, Evernote automatycznie rozpoznaje dane z wizytówek.

Obraz

Zmian jest więcej i dotyczą między innymi wyświetlania w Evernote dokumentów: poprawiono na przykład skalowanie tekstu w tabelach, co pozwala na istotne zwiększenie ich czytelności i zachowanie pierwotnego układu. Aplikację Evernote na Androida można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)