Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe

Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe
26.09.2016 16:17
Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe

O Steamie częściej mówiło się ostatnio w kontekście z walki z nieregulowanym handlem, hazardem, czy blokowania producentów pozywających graczy za niepochlebne recenzje. Mamy w końcu okazję wspomnieć o nowościach na samej platformie – na wewnętrznym forum opublikowano (wyciekły już) post o zmianach w wyglądzie i funkcjonalności platformy.

Serwis Kotaku odnalazł post, w którym użytkownik Nzyme32 podzielił się informacjami opublikowanymi pierwotnie na zamkniętym forum deweloperskim Steama. Oczywiście najwięcej uwagi przykuwają nowości w interfejsie.

350188786724136897

Zmianie ma ulec sama strona główna, na której kafle z obrazkami z gier mają zajmować więcej powierzchni. Ponadto zmieni się sposób wyświetlania na nich tekstu, Valve chce także zrezygnować z pojedynczych niemodnych juz ozdobników.

350188786724267969

Oprócz samego wzornictwa, do Steama trafi także dodatkowa kolumna, na której znajdzie się menu nawigacyjne, co biorąc pod uwagę niską intuicyjność aktualnego menu, jest niewątpliwie dobrą wiadomością. W menu pojawią się zatem pozycje prowadzące do najlepiej sprzedających się gier, premier, etc.

Valve nie zapomniało także o aspekcie społecznościowym. W nowym Steamie nie zabraknie zatem panelu, na którym wyświetlane będą aktywności znajomych czy popularne wśród nich produkcje. Nowości mają zostać udostępnione graczom w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)