Nowości w Vivaldim: jeszcze więcej kontroli nad hałasującymi kartami

Nowości w Vivaldim: jeszcze więcej kontroli nad hałasującymi kartami

Nowości w Vivaldim: jeszcze więcej kontroli nad hałasującymi kartami
26.01.2017 12:44, aktualizacja: 26.01.2017 13:53

Kolejne duże stabilne wydanie Vivaldiego zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak się ukaże, testować możemy kolejne migawki. Ostatnia z nich przynosi całkiem interesującą nowość, która rozszerza możliwości zarządzania dźwiękiem, a konkretniej wyciszania kart w tle.

Dotąd w Vivaldim i innych popularnych przeglądarkach, wyciszanie kart może się odbywać dwojako. Najwygodniejszą metodą, obok skrótu klawiaturowego, jest kliknięcie ikony głośnika, która wyświetlana jest, gdy strona na karcie odtwarza dźwięk. Można także kliknąć kartę prawym przyciskim myszy i wyciszyć kartę na stałe, co jest przydatne, gdy akurat nie odtwarza ona dźwięków.

350194191588157377

W najnowszej migawce Vivaldiego, wersji 17.7.735.11, twórcy programu proponują nowy sposób zarządzania dźwiękami z kart: poprzez polecenia tekstowe. Wystarczy nacisnąć klawisz F2 i w pasku poleceń wpisać mute, aby wyciszyć kartę. Najnowsza wersja przynosi jednak znacznie bardziej zaawansowane możliwości zarządzania dźwiękami.

Oprócz dotychczasowych możliwości wyciszania pojedynczej karty, możliwe jest także wyciszenie kart wszystkich poza aktywną, a także wyciszenie wszystkich kart. Wszystkie te opcje są dostępne zarówno z poziomu paska poleceń, menu dostępnego po prawym kliknięciu myszy na kartę oraz skrótów klawiaturowych. Najnowsze wydanie stabilne i testowe przeglądarki znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)