Nowości w Windows Live Hotmail i oficjalna aplikacja dla Androida

Nowości w Windows Live Hotmail i oficjalna aplikacja dla Androida

Wojciech Kowasz
04.10.2011 11:03

Windows Live Hotmail, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, nadal pozostaje najpopularniejszym webmailem, ale siła Gmaila rośnie w oczach. Nawet Microsoft przyznaje, że nieco zagubił się w obliczu tak mocnego rywala. W ramach odwetu zapowiada szereg nowych funkcji w swojej webowej poczcie. Pojawiła się też nowa, oficjalna aplikacja do obsługi Windows Live Hotmail dla Androida.

Pierwszą nowością w hostowanej poczcie Microsoftu są kategorie, które działają na wzór etykiet Gmaila czy kategorii w Outlooku. E-maile mogą być oczywiście kategoryzowane nie tylko ręcznie, ale także automatycznie. Co więcej, Microsoft automatycznie rozpoznaje wszelkiego rodzaju newslettery i przypisuje je do specjalnej kategorii. Drobne usprawnienie spotkało także system zarządzania folderami — można je teraz tworzyć bez konieczności przeładowywania całej skrzynki Hotmaila. Pojawiły się również flagi, ale ograniczają się one do przypinania wybranych maili na górę folderu. Obok każdej wiadomości z kolei widoczne będą (po najechaniu myszą) przyciski szybkich akcji, takich jak przenoszenie, odpowiedź czy usunięcie.

Opcja zaplanowanego czyszczenia skrzynki przyda się tym, którzy będą chcieli pozbyć się określonych wiadomości — na przykład od określonego nadawcy albo otrzymanych w określonym czasie. Poprawiono też integrację z usługą SkyDrive. Możliwe będzie na przykład osadzanie zdjęć z wirtualnego dysku Microsoftu bezpośrednio w e-mailach. Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest jednak domyślne wprowadzenie szyfrowania połączenia za pośrednictwem SSL dla całej witryny Hotmaila.

Zmiany w Hotmailu są wprowadzane stopniowo od dzisiaj i, jak zwykle, zanim będą dostępne dla wszystkich użytkowników minie trochę czasu. Microsoft informuje, że cała operacja potrwa „kilka tygodni”. W międzyczasie warto przyjrzeć się nowej, oficjalnej aplikacji do obsługi Windows Live Hotmail dla systemu Android. Jej funkcje obejmują push e-mail, synchronizację kalendarza i kontaktów (oprócz wiadomości), przeglądanie folderów z podfolderami włącznie, wysyłanie zdjęć przez konto w Hotmailu oraz obsługę załączników. Warto też zauważyć, że w aplikacji możemy korzystać z kilku kont Hotmail jednocześnie. Aplikacja o nazwie Hotmail dostępna jest bezpłatnie w Android Market.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)