Nowości w YouTube Gaming: sponsorzy i dziecinnie proste mobilne strumieniowanie

Nowości w YouTube Gaming: sponsorzy i dziecinnie proste mobilne strumieniowanie

Nowości w YouTube Gaming: sponsorzy i dziecinnie proste mobilne strumieniowanie
15.10.2015 19:55, aktualizacja: 16.10.2015 10:33

Minęło już kilka tygodni odkąd Google zaprezentowało YouTube Gaming – przeznaczony dla miłośników gier komputerowych serwis streamingowy, który miał zepchnąć popularnego Twitcha w otchłań zapomnienia. Na razie się tak nie stało, jednak Google się nie zniechęca i opublikowało właśnie sporą aktualizację mobilnej aplikacji YouTube Gaming.

Dotyczy to jednak przede wszystkim aplikacji na Androida. Najważniejsze i mające zapewne szczególne znaczenie dla graczy, którzy strumieniują swoją rozgrywkę w usłudze, będą duże usprawnienia w udostępnianiu jej z urządzeń mobilnych. W nowej wersji YouTube Gaming rozpoczęcie strumieniowania sprowadza się w zasadzie do kilku gestów.

Do uruchomienia transmisji na smartfonach lub tabletach z Androidem wystarczy wybrać opcję Go Live, a oprogramowanie automatycznie zacznie przesyłać rozgrywkę. Co więcej, jednocześnie uruchomi się przesyłanie obrazu z przedniej kamery oraz dźwięku. Dzięki temu, w zasadzie za pomocą dwóch gestów, możliwe jest rozpoczęcie transmisji prezentującej się niemal identycznie, jak widowiska realizowane na Twitch.tv.

350144175871977409

Druga nowość nie jest bynajmniej mniej ważna, szczególnie dla osób, które ze strumieniowania własnego grania próbują uczynić pracę, bądź już im się to udało. Dotyczy bowiem możliwości sponsorowania szczególnie popularnych autorów. Na razie opcja ta jest w fazie testów dla wąskiego grona graczy, nieznane są także szczegóły finansowe.

Być może lepszym słowem niż sponsorowanie byłby mecenat. Wesprzeć finansowo autorów treści publikowanych w YouTube Gaming będą mogli bowiem przede wszystkim ich widzowie, subskrybenci. W zamian otrzymają możliwość pozbycia się treści reklamowych oraz dodatkowe wyróżnienie podczas publikowania komentarzy na czatach.

Ponadto mobilna aplikacja YouTube Gaming doczekała się kilku pomniejszych usprawnień, które stanowią przede wszystkim odpowiedź na postulaty użytkowników. Czy to wystarczy, aby Twitch.tv rzeczywiście mogło utracić pozycję lidera? Przekonać można się o tym pobierając nową wersję YouTube Gaming z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)