Nowsze Windows 10 wciąż nie dla komputerów z Atomami Clover Trail

Nowsze Windows 10 wciąż nie dla komputerów z Atomami Clover Trail

18.07.2017 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy wielu hybrydowych laptopów i tabletów z procesoramiAtom Clover Trail, którzy zainstalowali na nich Windowsa 10, zostalipozostawieni samym sobie, jeśli chodzi o możliwość skorzystania znowszych wersji systemu. Ostatnia wspierana wersja „dziesiątki”dla tej platformy Intela to Rocznicowa Aktualizacja (1607).Najnowszej, Creators Update, nie zainstalujemy na urządzeniach zAtomami Z2760, Z2520, Z2560 i Z2580 – i raczej nic się w tejkwestii nie zmieni.

Z Windows Update automatycznej aktualizacji systemu użytkownicytakich komputerów jak np. HP Envy x2, Asus VivoTab TF810 czy AcerIconia W510 do tej pory nie dostali. Próba ręcznej instalacji nanich najnowszej wersji Windowsa 10, kończy się szybko komunikatem oniewspieraniu systemu na danym urządzeniu.

W kwietniu, gdy sprawa wyszła na jaw, Acer ogłosił, że pracujez Microsoftem nad rozwiązaniem problemu – chodziło przedewszystkim o sterowniki. Tym, którym udało się w jakiś sposóbwymusić instalację, grozić mogą problemy z wyświetlaniem obrazu.Ikony i tekst mogą zniknąć lub pojawiać się jako kolorowe bloki.W tej sytuacji pozostaje jedynie wrócić do poprzedniej wersjisystemu.

Z tych prac jednak najwyraźniej niewiele wynika: mimo że odpremiery Creators Update minęły ponad trzy miesiące, do tej porykomputery z procesorami Atom Clover Trail znajdują się na czarnejliście aktualizacji. Wygląda na to, że nie będzie inaczej z nowąwersją, Fall Creators Update – udostępniane do tej pory testowekompilacje również na tych maszynach nie działają.

Póki co posiadacze tych niewspieranych maszyn wciąż dostają łatki bezpieczeństwa.Na jak długo? Dobra wiadomość jest taka, że Windows 10 wersja 1607 jest kompilacją o wydłużonym okresiewsparcia – łatki powinna otrzymywać do 16 października 2025 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)