Nowy Ad-Aware 8.1 ze skanerem behawioralnym

Nowy Ad-Aware 8.1 ze skanerem behawioralnym

Wojciech Kowasz
12.10.2009 13:31, aktualizacja: 12.10.2009 13:48

Firma Lavasoft wydała właśnie najnowszą wersję swojego flagowego oprogramowania przeciwko programom spyware i adware - Ad-Aware 8.1.

Najważniejszą nowością, niestety nie dla użytkowników bezpłatnej wersji, jest wprowadzenie silnika Genotype, który przeprowadza heurystyczną detekcję behawioralną procesów. Nie tylko pozwala to określić je jako niebezpieczne bez posiadania jednoznacznych definicji w bazie, ale także w drugą stronę - zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywych alarmów. Poza tym zauważalnie zwiększona została szybkość opcji szybkiego skanowania, a także usprawiniono interfejs i mechanizm usuwania zagrożeń. Zauważalną zmianą jest też opcja przełączania interfejsu pomiędzy trybem prostym i zaawansowanym oraz coraz bardziej popularnym w branży, specjalnym trybem dla graczy, dzięki któremu aplikacja nie przeszkadza w rozrywce.

W bezpłatnej wersji Ad-Aware niestety nie znajdziemy wszystkich funkcji - pozbawiona jest ona skanera antywirusowego oraz, jak już wspominaliśmy, nowego silnika detekcji behawioralnej. Szczegółowe porównanie możliwości poszczególnych wersji można zobaczyć na stronie producenta. Wersję bezpłatną do użytku niekomercyjnego Ad-Aware 8.1 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antyspyware.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)