Nowy Bing współpracuje z Wolfram Alpha

Nowy Bing współpracuje z Wolfram Alpha

Wojciech Kowasz
12.11.2009 13:27, aktualizacja: 12.11.2009 13:42

Microsoft poinformował o rozpoczęciu wdrożenia nowej, odświeżonej i usprawnionej wersji wyszukiwarki Bing.

Aktualizacja jest największą w krótkiej historii Binga - przypomnijmy, że wyszukiwarka zadebiutowała w czerwcu zastępując Live Search. Ciekawostką jest fakt, że Microsoft nawiązał współpracę z eksperymentalną aplikacją (nie wyszukiwarką!) Wolfram Alpha, o której też było jakiś czas temu całkiem głośno. Dzięki temu w Bingu pojawią się wyniki dostarczone przez Wolfram Alpha, póki co współpraca dotyczy danych na temat zdrowia i odżywiania.

W samym Bingu również zmieniło się kilka rzeczy - wyszukiwarka Microsoftu wzbogacona została o zlokalizowane wyniki wyszukiwania dotyczące pogody i wydarzeń. Poprawiono także Bing Shopping, specjalną wyszukiwarkę dla kupujących, oraz funkcję Hover Preview, który umożliwia podgląd witryny lub dodatkowe wyszukiwanie w niej bezpośrednio ze strony wyników.

Partnerstwo z Wolfram Alpha, które - jak zapowiadają obie strony - będzie się stopniowo rozszerzać, pokazuje, że Bing wyraźnie chce aspirować do roli aplikacji ułatwiającej podejmować decyzje, nie tylko zwykłej wyszukiwarki. Póki co jednak nowe funkcje nie są jeszcze dostępne dla wszystkich, Microsoft będzie je wdrażał sukcesywnie w kolejnych krajach w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)