Nowy Chrome na Androida zablokuje niechciane przekierowania

Nowy Chrome na Androida zablokuje niechciane przekierowania

Nowy Chrome na Androida zablokuje niechciane przekierowania
24.01.2018 14:32

Google ogłosiło właśnie dostępność nowej wersji przeglądarki Chrome przeznaczonej na Androida. Stanowi ona pierwszy krok do wyeliminowania najbardziej irytujących reklam na urządzeniach mobilnych, ale także przynosi nowe funkcje i łatki bezpieczeństwa.

Zacznijmy od tych ostatnich: Chrome na Androidzie jest już uodporniony na ataki wykorzystujące podatności Spectre i Meltdown. Dotąd Google zalecało ręczne włączenie flagi, która pozwalała izolowanie procesów kolejnych stron w oddzielnych kontenerach. Teraz nie jest to już konieczne, a tryb, który według opisu ma być wysoce eksperymentalny można wyłączyć.

Sztandarową nowością w Chrome 64 na Androidzie jest jednak mechanizm blokowania niechcianych przekierowań. Szczególnie agresywne reklamy są serwowane użytkownikom po przekierowaniu wywoływanym między innymi przez pływające ramki. Odtąd Chrome będzie blokował ten proces i informował o tym osobnym komunikatem wyświetlanym w dolnej części ekranu.

350209319318677441

Kolejna nowa funkcja pozwala na wyciszanie dźwięków z konkretnych stron. W ustawieniach przeglądarki pojawiło się menu Dźwięki, gdzie można zdecydować, czy strony w ogóle mają odtwarzać dźwięk. W zdecydowanej większości przypadków jest to pożądane, przez co nowym menu znalazło się taże miejsce na możliwość dodawania wyjątków. W ten sposób można bezwzględnie blokować dźwięk tylko na wybranych witrynach.

Nowa wersja Chrome'a będzie trafiać do użytkowników smartfonów z Androidem falami. Aplikację znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)