Nowy Chrome na Androida zablokuje niechciane przekierowania

Nowy Chrome na Androida zablokuje niechciane przekierowania

24.01.2018 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google ogłosiło właśnie dostępność nowej wersji przeglądarki Chrome przeznaczonej na Androida. Stanowi ona pierwszy krok do wyeliminowania najbardziej irytujących reklam na urządzeniach mobilnych, ale także przynosi nowe funkcje i łatki bezpieczeństwa.

Zacznijmy od tych ostatnich: Chrome na Androidzie jest już uodporniony na ataki wykorzystujące podatności Spectre i Meltdown. Dotąd Google zalecało ręczne włączenie flagi, która pozwalała izolowanie procesów kolejnych stron w oddzielnych kontenerach. Teraz nie jest to już konieczne, a tryb, który według opisu ma być wysoce eksperymentalny można wyłączyć.

Sztandarową nowością w Chrome 64 na Androidzie jest jednak mechanizm blokowania niechcianych przekierowań. Szczególnie agresywne reklamy są serwowane użytkownikom po przekierowaniu wywoływanym między innymi przez pływające ramki. Odtąd Chrome będzie blokował ten proces i informował o tym osobnym komunikatem wyświetlanym w dolnej części ekranu.

Obraz

Kolejna nowa funkcja pozwala na wyciszanie dźwięków z konkretnych stron. W ustawieniach przeglądarki pojawiło się menu Dźwięki, gdzie można zdecydować, czy strony w ogóle mają odtwarzać dźwięk. W zdecydowanej większości przypadków jest to pożądane, przez co nowym menu znalazło się taże miejsce na możliwość dodawania wyjątków. W ten sposób można bezwzględnie blokować dźwięk tylko na wybranych witrynach.

Nowa wersja Chrome'a będzie trafiać do użytkowników smartfonów z Androidem falami. Aplikację znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)