Nowy edytor wideo PiTiVi dla Linuksa z ponad 100 efektami

Nowy edytor wideo PiTiVi dla Linuksa z ponad 100 efektami

02.06.2011 14:37

Ukazała się aktualizacja linuksowego edytora filmów PiTiVi do wersji 0.14. Wprowadzono zmiany w interfejsie, a także ponad 100 nowych efektów wideo.

Wśród nowości w PiTiVi 0.14 pojawiły się między innymi narzędzia umożliwiające zmianę poziomu zdjęcia, obróbka korekcji obiektywu czy obsługa techniki chroma key. Wprowadzono efekty z GStreamera i innych bibliotek, podgląd wideo przed importem, możliwość wyszukiwania materiałów w Media Library. Sporo zmian w PiTiVi 0.14 dotyczy interfejsu. Pojawił się nowy ekran powitalny, który umożliwi szybki wybór nowego projektu, bądź też otwarcie ostatnio edytowanego pliku. Zmieniono również okno ustawień (Project Settings), za pomocą którego dokonuje się konfiguracji tworzonego materiału.

PiTiVi to prosty edytor filmów, który ma być linuksową odpowiedzią na Movie Makera. Aplikacja służy do niezbyt zaawansowanej pracy z klipami wideo. Użytkownik może łączyć krótkie filmy, dodawać przejścia, miksować ścieżki dźwiękowe z podkładem muzycznym, ustawiać ich głośność na klatkach kluczowych itp. Inne funkcje to wyrównywanie, przesuwanie i przycinanie klipów, a także kontrola klatek za pomocą skrótów klawiszowych. PiTiVi oferuje również podgląd wideo podczas pracy, możliwość powiększenia i importu filmów na zasadzie przenieś-upuść. Gotowe pliki mogą być eksportowane do popularnych formatów. Program posiada intuicyjny interfejs dostosowany do środowiska graficznego Gnome.

Użytkownicy Linuksa mogą pobrać program z naszego portalu. Dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia > Tworzenie i edycja filmów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)