Nowy edytor wideo VLMC od twórców VLC

Nowy edytor wideo VLMC od twórców VLC29.11.2010 14:29

Trwają prace nad nowym edytorem wideo - VLMC (VideoLan Movie Creator). Pojawiła się już możliwość korzystania z niektórych efektów wideo.

VLCM to edytor wideo stworzony przez deweloperów odpowiedzialnych za rozwój popularnego odtwarzacza VLC. Na temat planów jego stworzenia informowaliśmy już rok temu. VLMC ma być darmowym narzędziem współpracującym z odtwarzaczem VLC, które umożliwi półprofesjonalną obróbkę filmów za pomocą prostych i przyjaznych w obsłudze funkcji. Obecnie aplikacja dostępna jest w wersji alfa, a jej rozwój postępuje dość wolno. Ostatnio jednak pojawiły się interesujące zmiany. Do edytora dodano możliwość korzystania z efektów wideo. VLCM wykorzystuje w tym celu wieloplatformowy framework frei0r. Jest on używany między innymi przez takie aplikacje jak OpenShot Video Editor czy kdenlive.

VLMC w wersji alfa można pobrać ze stron producenta, natomiast najnowsze buildy dla Ubuntu są do pobrania tutaj. Dostępne są wersje dla systemu Windows, a także dystrybucji Linuksa. Oczywiście wersja alfa może jeszcze działać niestabilnie. Postęp prac nad programem nie napawa niestety zbyt wielkim optymizmem. Na finalną wersję aplikacji zapewne przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)