Nowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej

Strona głównaNowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej
05.06.2014 17:24
Nowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej

Nowy ekran stworzony przez firmę JDI zapewni wysoką jasność oraz znacznie mniejsze zużycie energii. Czy to właśnie na taki wyświetlacz czekali użytkownicy tabletów?

bEJHkfvp

Większość obecnie stosowanych w urządzeniach mobilnych wyświetlaczy ma problem z odpowiednią jasnością oraz wysokim zużyciem energii. Może to się zmienić za sprawą zaprezentowanego przez JDI 7-calowego wyświetlacza, przeznaczonego dla tabletów.

Nowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli (zagęszczenie wynosi 323 ppi), został wykonany z wykorzystaniem technologii WhiteMagic opracowanej przez Sony. Pomysł polega na dodaniu w wyświetlaczu LCD czwartego, białego subspiksela do pozostałych, czyli czerwonego, zielonego i niebieskiego. Pozwala to na uzyskanie lepszej jasności wyświetlanego obrazu, odpowiednio 500 nitów w trybie niskiego poboru prądu oraz 1000 nitów w trybie przystosowanym do jasnych pomieszczeń.

350108955747641281

Jedyną rolą dodatkowego subpiksela jest emisja białego światła. Dzięki temu wyświetlana jest niemal czysta biel w każdych warunkach, czego nie można uzyskać korzystając z tradycyjnych, trzech subspikseli RGB. W związku z tym ekran wyposażony w tą technologię, może w warunkach zewnętrznych być znacznie jaśniejszy i atrakcyjniejszy wizualnie od konkurencji. Dodatkową zaletą tej techniki jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię nawet o 40%. Firma zapewnia, że kąt widzenia wynosi co najmniej 160 stopni. Aktualnie producenci mogą skorzystać z udostępnianych próbek testowych i sprawdzić ich możliwosci w prototypach tabletów.

bEJHkfvr

Ekran zaprezentowany przez JDI może w końcu przynieść rewolucję, na którą czekają użytkownicy tabletów. Oprócz zapewnienia czytelniejszego i ładniejszego obrazu, wydłuży czas pracy na baterii urządzeń. Jednak mam pewne obawy, że w rzeczywistości matryce wykonane z wykorzystaniem WhiteMagic mogą nie prezentować aż tak świetnego obrazu, jak zapewnia producent.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJHkfwn