Nowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej

Nowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej
05.06.2014 17:24
Nowy ekran JDI, jasny i energooszczędny, pozwoli tabletom działać dłużej

Nowy ekran stworzony przez firmę JDI zapewni wysoką jasność oraz znacznie mniejsze zużycie energii. Czy to właśnie na taki wyświetlacz czekali użytkownicy tabletów?

Większość obecnie stosowanych w urządzeniach mobilnych wyświetlaczy ma problem z odpowiednią jasnością oraz wysokim zużyciem energii. Może to się zmienić za sprawą zaprezentowanego przez JDI 7-calowego wyświetlacza, przeznaczonego dla tabletów.

Nowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli (zagęszczenie wynosi 323 ppi), został wykonany z wykorzystaniem technologii WhiteMagic opracowanej przez Sony. Pomysł polega na dodaniu w wyświetlaczu LCD czwartego, białego subspiksela do pozostałych, czyli czerwonego, zielonego i niebieskiego. Pozwala to na uzyskanie lepszej jasności wyświetlanego obrazu, odpowiednio 500 nitów w trybie niskiego poboru prądu oraz 1000 nitów w trybie przystosowanym do jasnych pomieszczeń.

350108955747641281

Jedyną rolą dodatkowego subpiksela jest emisja białego światła. Dzięki temu wyświetlana jest niemal czysta biel w każdych warunkach, czego nie można uzyskać korzystając z tradycyjnych, trzech subspikseli RGB. W związku z tym ekran wyposażony w tą technologię, może w warunkach zewnętrznych być znacznie jaśniejszy i atrakcyjniejszy wizualnie od konkurencji. Dodatkową zaletą tej techniki jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię nawet o 40%. Firma zapewnia, że kąt widzenia wynosi co najmniej 160 stopni. Aktualnie producenci mogą skorzystać z udostępnianych próbek testowych i sprawdzić ich możliwosci w prototypach tabletów.

Ekran zaprezentowany przez JDI może w końcu przynieść rewolucję, na którą czekają użytkownicy tabletów. Oprócz zapewnienia czytelniejszego i ładniejszego obrazu, wydłuży czas pracy na baterii urządzeń. Jednak mam pewne obawy, że w rzeczywistości matryce wykonane z wykorzystaniem WhiteMagic mogą nie prezentować aż tak świetnego obrazu, jak zapewnia producent.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)