Nowy Eksplorator Windows dostępny – to minimalistyczna aplikacja UWP

Nowy Eksplorator Windows dostępny – to minimalistyczna aplikacja UWP

07.05.2017 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku miesięcy słychać głosy, że Microsoft pracuje nad całkowicie nowym Eksploratorem Windows. W przeciwieństwie do charakteru zmian, jakie przyniosło Creators Update, mowa zatem o ogromnych nowościach w jednym z najważniejszych elementów powłoki systemu. Jak informuje serwis Onmsft.com, dziś można już przetestować pierwsze efekty.

Aby uruchomić nowy Eksplorator Windows, należy utworzyć nowy skrót na pulpicie. Jest to możliwe po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie, przejściem do Menu Nowy i wybraniu pozycji Skrót. Następnie w kreatorze tworzenia skrótów, w polu ścieżki, należy wpisać:explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App

Obraz

Eksplorator Windows nie zmienił się w Windowsie 10 w stosunku do poprzednika, rewolucja jednak dopiero ma nadejść. Pierwszy raz, bez szczegółów, usłyszeliśmy o niej jeszcze w marcu zeszłego roku, następnie pogłoski o możliwości przeglądania zawartości dysku w kartach pojawiły się w zeszłym miesiącu.

Na razie rezultaty prac dalekie są od tych zapowiedzi. Nowy Eksplorator to aplikacja Universal Windows Platform, na razie można uruchomić ją tylko z poziomu utworzonego samodzielnie skrótu i wyłącznie w jednej instancji.

Interfejs jest skrajnie minimalistyczny, elementy nawigacyjne wyświetlane są na bocznej i dolnej belce. Na boku zobaczymy dostępne pamięci, na dole przyciski podstawowych operacji: wybór wielokrotny, przełączanie pomiędzy widokiem listy i ikon, wyszukiwanie, właściwości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obsługiwana jest jasna i ciemna karnacja, jednak pod względem funkcjonalności, nowy uniwersalny Eksplorator można traktować jedynie jako ciekawostkę i pogląd na to, co Microsoft zaprezentuje w przyszłości. Nie działa bowiem lwia część funkcji, łącznie z uruchamianem plików, wyświetlaniem dokumentów czy przenoszeniem metodą przeciągnij i upuść.

Można za to wyciągnąć pierwsze wnioski: nowy uniwersalny Eksplorator Windows będzie minimalistyczny i nastawiony na obsługę za pomocą palców.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (167)