Nowy font Ubuntu już dostępny dla wersji 10.10

28.09.2010 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy font Ubuntu Font Family dostępny już jest w repozytoriach systemu Ubuntu 10.10. Mogą z niego skorzystać zarówno użytkownicy najnowszej wersji systemu dla netbooków jak i zwykłych pecetów.

W lipcu informowaliśmy o nowym kroju pisma, który chce wprowadzić Canonical do przygotowywanej wersji 10.10 Ubuntu. Został on zaprojektowany przez firmę Dalton Maag specjalnie na potrzeby najnowszego wydania systemu. Font jest odpowiedzią na krytykę Ubuntu za słabą jakość stosowanych w nim krojów pisma. Jest on już dostępny w repozytoriach 10.10 w ramach umowy Ubuntu Font Licence 1.0. Nie mogą jednak z niego skorzystać wszyscy internauci. Font nie obsługuje niektórych krojów pisma - na przykład arabskiego, gruzińskiego czy ormiańskiego.

Nowy font można pobrać na kilka sposobów. Canonical rekomenduje korzystanie z oficjalnych repozytoriów. Wystarczy podać w terminalu komendę sudo apt-get install ttf-ubuntu-font-family. Osoby, które nie korzystają z testowych wersji Ubuntu 10.10 mogą pobrać plik jako archiwa ze stron launchpad.net. Wkrótce Ubuntu Font Family będzie dostępny również jako webfont, co oznacza, że będzie można zeń korzystać na stronach internetowych. Zostanie umieszczony między innymi na stronach Google font directory.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)