Nowy Google Docs - na razie w wersji rozwojowej

Nowy Google Docs - na razie w wersji rozwojowej

13.04.2010 12:32

Google odświeżył wygląd swojego internetowego pakietu biurowego, dodał też nowe funkcje. W Google Docs pojawił się m.in. program do rysowania.

Nowa wersja pakietu dostępna jest na razie w wersji testowej, jednak już teraz warto zwrócić na nią uwagę. Jak informuje producent na swoim blogu, Google Docs przeszedł gruntowne zmiany - począwszy od fundamentów. Poprawiono wszystkie elementy pakietu zaczynając od edytora dokumentów, przez przyśpieszenie pracy arkusza kalkulacyjnego, aż po wprowadzenie nowego edytora rysunków. Użytkownik będzie miał teraz dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji czy większej ilości rozwiązań - między innymi będzie można korzystać z nowej usługi polegającej na pracy w trybie rzeczywistym. Oznacza to, że jednocześnie nad danym dokumentem może pracować większa grupa osób, a zmiany wprowadzane są automatycznie do pliku, który edytują. Google skorzystał tutaj z technologii DocVerse - firmy, którą zakupił na początku marca tego roku.

Podczas pracy można kontaktować się z innymi osobami za pomocą czatu, który wyświetlany jest w bocznym pasku Google Docs. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco omawiać zmiany i prowadzić dyskusję nad edytowanym plikiem. Możliwość pracy w trybie rzeczywistym została wprowadzona do wszystkich dokumentów. Wprowadzono także mniejsze zmiany jak np. ulepszona edycja obrazków w edytorze dokumentów czy łatwiejsze przenoszenie kolumn w arkuszu kalkulacyjnym. Wideo prezentujące podstawowe innowacje w Google Docs można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Aby skorzystać z nowej wersji Google Docs wystarczy w zakładce Editing zaznaczyć opcję Twórz nowe dokumenty tekstowe za pomocą najnowszej wersji edytora dokumentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)