Nowy Image Composite Editor - panoramy bez ograniczeń

Wojciech Kowasz

19.03.2010 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół Microsoft Research wydał Image Composite Editor 1.3.3 - nową wersję bezpłatnego, prostego narzędzia do tworzenia efektownych panoram na podstawie wielu zdjęć.

Program niestety jest dostępny wyłącznie w języku angielskim, ale jego obsługa jest banalnie prosta - by stworzyć panoramę, wystarczy przeciągnąć do okna programu pliki zdjęć i poczekać kilka sekund. Następnie można dodatkowo przyciąć panoramę (lub zlecić programowi automatyczne przycięcie) lub skonfigurować bardziej zaawansowane funkcje, których jednak - co jest równocześnie zaletą i wadą programu - nie ma zbyt wiele. Warto zwrócić natomiast uwagę na różnorodność obsługiwanych formatów eksportu panoramy. Oprócz oczywistych, takich jak JPEG, TIFF, PNG czy BMP dostępny jest także eksport do Adobe Photoshop (także z warstwami), HD View czy HD Photo. Można też utworzyć prezentację w technologii Silverlight DeepZoom. Przy zapisie dostępna jest także opcja skalowania obrazu.

Nowa wersja 1.3.3 potrafi wykorzystać moc wielu rdzeni procesora, co po pierwsze znacznie przyspieszyło operację łączenia zdjęć, a po drugie umożliwiło zniesienie limitów przy przetwarzaniu panoram. Mogą one teraz składać się z setek zdjęć i łącznie tworzyć gigapikselowe obrazy. Najnowsza wersja programu współpracuje także z urządzeniami do automatycznego wykonywania serii zdjęć w rzędzie lub siatce, takimi jak np. statywy GigaPan. Gotowe panoramy można też od razu z programu publikować do usługi Photosynth.

Image Composite Editor 1.3.3 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)