Nowy iPad już w sprzedaży w Polsce, wkrótce nasza recenzja

Nowy iPad już w sprzedaży w Polsce, wkrótce nasza recenzja

Wojciech Kowasz
23.03.2012 12:26

Od dzisiaj można już oficjalnie zakupić w Polsce nowego iPada. Jeden egzemplarz znalazł się już także w naszej redakcji. Zapraszamy na szczegółową recenzję, a w międzyczasie proponujemy szybki rzut okiem na nowy tablet Apple.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i kilku innych krajów, w Polsce oficjalny sklep Apple Store nie prowadził przedsprzedaży. Dopiero dzisiaj, w niektórych miejscach już o północy, ruszyła właściwa sprzedaż. Zainteresowanie jest spore. W salonie iSpot w warszawskiej Galerii Mokotów punktualnie o godzinie 00:00 stawiło się ponad 300 osób, w pozostałych salonach było jednak nieco spokojniej. Stany magazynowe są znacznie większe niż w ubiegłym roku, gdy premiera iPada 2 ucierpiała w wyniku powodzi, która nawiedziła kluczowych dostawców podzespołów Apple z Dalekiego Wschodu. Ceny nowego iPada pozostały praktycznie na niezmienionym poziomie — za najtańszą wersję 16 GB z Wi-Fi przyjdzie nam zapłacić 2099 złotych.

Nowy iPad postawiony obok iPada 2 wyraźnie odróżnia się jakością wyświetlanego obrazu. Po ustawieniu jasności ekranu na maksymalnym poziomie widać, że następca świeci jaśniej i ma bardziej żywe kolory. Fenomenalnie prezentuje się też tekst, nie tylko w książkach czy na stronach internetowych, ale także w menu i aplikacjach — czcionki są tak wygładzone, że nie sposób dostrzec pojedynczych pikseli. Wszystko za sprawą nowej rozdzielczości 2048x1536px, czyli cztery razy większej niż poprzednio ilości pikseli. Nowy iPad wyświetla 264 piksele na cal (ppi), podczas gdy poprzednie generacje zaledwie 132. Niestety wszystko ma swoją cenę: nowe urządzenie jest o milimetr grubsze i o 50 gramów cięższe, co daje się wyczuć, ale na dłuższą metę nie powinno sprawiać dużego problemu. Z naszych pierwszych obserwacji wynika jednak, że nowy tablet, tak jak można było przeczytać na blogach i forach, faktycznie grzeje się mocniej od poprzednika. Być może jest to spowodowane nowym ekranem, a być może jest to tylko efekt uboczny intensywnej zabawy z nowym urządzeniem i odzyskiwania tony aplikacji z kopii zapasowej. Czas pokaże.

Czy warto kupić nowe dziecko Apple? Po końcowy werdykt zapraszamy do naszej recenzji, która pojawi się już wkrótce, gdy bardziej dogłębnie sprawdzimy iPada trzeciej generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)