Nowy iPad Pro: wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala dostosuje kolory do otoczenia

Nowy iPad Pro: wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala dostosuje kolory do otoczenia

Nowy iPad Pro: wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala dostosuje kolory do otoczenia
21.03.2016 19:37, aktualizacja: 21.03.2016 23:12

Podczas dzisiejszej konferencji Apple ogłoszono nową pozycje w portfolio iPadów. Stanowi ją nowy iPad Pro, który od poprzednika różni się wielkością wyświetlacza. To również ekranu dotyczy dość interesująca nowość, jaką zaprezentowało Apple.

Nowy iPad Pro został wyposażony w wyświetlacz Retina o przekątnej wynoszącej 9,7 cala. Apple chwali się, że jasność na poziomie 500 kandeli na metr kwadratowy ma plasować nowego iPada na pierwszym miejscu pod tym względem tego parametru. Ponadto ma on odbijać nawet o 40% mniej światła niż iPad Air 2.

The new iPad Pro

Bardzo interesująco zapowiada się natomiast funkcja TrueTone. Przyzwyczailiśmy się oczywiście do tego, że urządzenia mobilne są wyposażone w czujniki, które mierzą natężenie światła i na tej podstawie dostosowują jasność wyświetlacza do otoczenia. W przypadku nowego iPada, Apple poszło o krok dalej: sensory zbierają nie tylko dane o natężeniu ale także zakresie światła. Dzięki temu do otoczenia dostosowywana jest nie tylko jasność, ale także… kolorystyka ekranu.

iPad Pro w wersji z wyświetlaczem 9,7 cala został wyposażony w procesor A9X i koprocesor M9. Apple zdecydowało się zatem na tę samą konfigurację, co w przypadku większego wariantu. W urządzenie zostaną wbudowane 4 głośniki, których konfiguracja będzie automatycznie dostosowywała się do tego, w jaki sposób użytkownik korzysta z urządzenia.

Obraz

Oczywiście w kontekście premiery nowego iPada nie mogło zabraknąć nowych akcesoriów: do sprzedaży trafi dostosowana do wielkości urządzenia klawiatura oraz adaptery pozwalające na obsługiwanie przez tablet zewnętrznych kamer oraz kart pamięci. Podobnie, jak było w przypadku iPhone’a SE, nowy iPad będzie posiadał kamerę główną o rozdzielczości 12 MP i nagrywającą w filmy w rozdzielczości 4K oraz przednią o rozdzielczości 5 MP.

iPad będzie występował w czterech wersjach kolorystycznych: białej, złotej, czarnej i różanej. Jego ceny będą kształtować się w Polsce następująco:

Wi-Fi:

  • iPad Pro 9,7\ 32 GB: 2.999 zł
  • iPad Pro 9,7\ 128 GB: 3.699 zł
  • iPad Pro 9,7\ 256 GB: 4.399 zł

Wi-Fi + dane pakietowe SIM:

  • iPad Pro 9,7\ 32 GB: 3.599 zł
  • iPad Pro 9,7\ 128 GB: 4.299 zł
  • iPad Pro 9,7\ 256 GB: 4.999 zł

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)