Nowy kalendarz wydawniczy Chrome - częściej i szybciej

Nowy kalendarz wydawniczy Chrome - częściej i szybciej

Wojciech Kowasz
23.07.2010 10:50

Na blogu projektu Chromium pojawiły się informacje o planowanych zmianach w cyklu wydawniczym stabilnej wersji Chrome - kolejne wersje przeglądarki będą wydawane szybciej i częściej.

Google zapowiada, że zmiany wejdą w życie w ciągu najbliższych miesięcy. Idealnym celem wydawniczym będzie wydawanie nowej stabilnej wersji Chrome co sześć tygodni, czyli mniej więcej dwa razy częściej, niż obecnie. Firma tłumaczy taką decyzję oczywiście chęcią przyspieszenia dostarczania nowych funkcji dla użytkowników, ale nie tylko - programiści Chrome wyjaśniają, że dzięki zmianom uda się uczynić wydania Chrome bardziej przewidywalnymi oraz zmniejszy się presja ciążąca na deweloperach. Jak czytamy na blogu, właśnie ten ostatni powód jest tu najistotniejszy. Z uwagi na rzadkie wydania stabilne często konieczne było przekładanie niedokończonych funkcji na kolejne wydania, co z kolei wiązało się z 3-miesięcznym opóźnieniem. Częstsze wydania i z góry określone daty końca prac mają ten problem zminimalizować.

Jest jeszcze jeden efekt uboczny nowego cyklu wydawniczego. Google informuje, że będzie kontynuować tradycję zwiększania głównego numeru wersji z każdym kolejnym wydaniem stabilnym. Częstsze wydania będą więc wiązać się ze znacznie szybszym niż dotąd wzrostem numeracji wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)