Nowy Lenovo Yoga Book – pierwsza odsłona robiła wrażenie, druga wieje nudą

Nowy Lenovo Yoga Book – pierwsza odsłona robiła wrażenie, druga wieje nudą

WindowsCentral.com
WindowsCentral.com
05.06.2018 17:47

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przeciekami, na Computex 2018 zaprezentowano drugą generację Lenovo YogaBook. Cechy szczególne? Podobnie jak poprzednik – bardzo cienki, bardzo lekki, bardzo stylowy i zgodnie z nową modą, bardzo dotykowy.

Pogoń za implementowaniem „sztucznej inteligencji” oraz dotykowych interfejsów nabiera tempa i skutki tego typu praktyk znajdziemy obecnie nawet w odkurzaczach. Czy to dobry kierunek rozwoju? To zweryfikuje rynek i użytkownicy, a konkretniej potencjalni klienci na przestrzeni kilku najbliższych lat, ale jedno jest pewne – producenci mają fioła na punkcie zwrotów „AI” oraz „touch”.

Jak zapewnia producent, nowa generacja YogaBook ma być jeszcze cieńsza, jeszcze lżejsza, wykonana z jeszcze lepszych materiałów i dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intela, jeszcze wydajniejsza. Rzecz w tym, że pierwsza odsłona robiła spore wrażenie (jeśli nie użytkowe, to chociaż estetyczne) nietypową konstrukcją, zaś stanowi „więcej tego samego”. Na konkrety odnośnie specyfikacji będziemy jednak musieli zaczekać. Oprócz tego Lenovo chce wykorzystać wspomnianą już AI do poprawienia działania klawiatury dotykowej.

WindowsCentral.com
WindowsCentral.com

Na prezentacji ujawniono również, że sprzęt będzie posiadał podwójny ekran dotykowy. Nie wiadomo jednak, czy będzie to rozwiązanie takie, jak dotychczas, czy też zupełnie nowatorskie i podobne do tego, co zaprezentował Asus w prototypowym modelu Precog. Tak czy inaczej, Lenovo YogaBook 2 prezentuje się bardzo imponująco.

Na kiedy planowana jest premiera? Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale zapewne będzie to 3 lub 4 kwartał tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)