Nowy MacBook Air z pierwszymi problemami – użytkownicy skarżą się na kamerkę FaceTime

Nowy MacBook Air z pierwszymi problemami – użytkownicy skarżą się na kamerkę FaceTime

03.12.2018 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy MacBook Air z pewnością był jednym z najbardziej wyczekiwanych laptopów. Został on wreszcie zaprezentowany w tym roku i trzeba przyznać, że jest godnym następcą prawie już kultowego komputera. Niestety, firmie Apple nie udało się uniknąć wpadek.

Znacząco odświeżony MacBook Air otrzymał ekran Retina, nową klawiaturę z mechanizmem motylkowym i większy gładzik z funkcją Force Touch. Ponadto, posiada jeszcze Touch ID, nowocześniejszy wygląd i kilka mniejszych usprawnień. Udało się też zachować jedną z głównych zalet poprzednika – długi czas pracy na jednym ładowaniu. Aczkolwiek, cena nie jest już aż tak atrakcyjna – za podstawową konfigurację trzeba zapłacić aż 6 tys. zł. Mogłoby się wydawać, że laptop w tej cenie będzie pozbawiony wad. No cóż, jak już wspomniałem we wstępie, tak niestety nie jest.

Serwis 9to5Mac informuje o nowym problemie, który zgłaszany jest przez użytkowników. Nowy laptop Apple został wyposażony w kamerkę FaceTime HD 720p mającą zapewnić dość dobrą jakość wideorozmów. Jednak, według postów które pojawiają się m.in. na oficjalnym forum pomocy Apple, oferowana jakość jest poniżej oczekiwań.

Obraz potrafi być niewyraźny i co ciekawe, zauważalnie gorszy niż w MacBooki Air poprzedniej generacji, który również został wyposażony w kamerkę HD. Patrząc na zdjęcia, które zostały udostępnione w internecie, wyraźnie widać, że obraz posiada naprawdę sporo defektów, które nasilają się w gorszych warunkach oświetleniowych.

Apple nie odniósł się do powyższych zarzutów. Owszem, po kamerce HD montowanej w laptopie nie można oczekiwać jakości przednich kamer z topowych smartfonów. Jednakże drogi laptop powinien zapewniać zauważalnie lepszy obraz.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także