Nowy Messenger, randki na Facebooku i nie tylko – Zuckerberg zapowiada zmiany

Nowy Messenger, randki na Facebooku i nie tylko – Zuckerberg zapowiada zmiany

Nowy Messenger, randki na Facebooku i nie tylko – Zuckerberg zapowiada zmiany
Oskar Ziomek
02.05.2018 12:31, aktualizacja: 12.06.2018 16:30

Trwa konferencja F8 organizowana przez Facebooka głównie z myślą o deweloperach. Pierwszy dzień obfitował w zapowiedzi nowych rozwiązań, z których część (co nie powinno zaskakiwać) dotyczy oczywiście bezpieczeństwa. Nie zabrakło również zapowiedzi zmian od strony funkcjonalnej, w tym zupełnie nowej funkcji na Facebooku oraz odświeżonego Messengera. Oto przegląd najważniejszych nowości.

Odświeżony Messenger

Facebook sięga pamięcią wstecz i zdaje sobie sprawę, iż Messenger w formie aplikacji mobilnej z czasem stał się komunikatorem niepotrzebnie opasłym i momentami niewygodnym w użyciu. Mając na uwadze priorytet, jakim jest prostota podczas komunikacji, Messenger zostanie przeprojektowany, by stał się aplikacją czytelniejszą.

Ciemny motyw Messengera, źródło: The Verge, F8.
Ciemny motyw Messengera, źródło: The Verge, F8.

Nowa wersja komunikatora ma się pojawić na rynku niedługo i poza nowym układem interfejsu po raz pierwszy oferować także ciemny motyw. Ten ma pomóc użytkownikom ekranów OLED oszczędzać energię, najprawdopodobniej mowa jest więc o całkowicie czarnym tle.

FaceDate – randki na Facebooku

Szukając miłości w Internecie i mając konto na Facebooku nie będzie już konieczności zakładania kolejnego w jednym z portali randkowych. Facebook uruchomi własny portal zwany FaceDate, który powiązany będzie z Facebookiem.

Jeśli użytkownik zdecyduje się z niego korzystać, zacznie otrzymywać propozycje partnerów niebędących wśród jego znajomych, którzy też zdecydowali się skorzystać z FaceDate. Co ciekawe, podobnie jak z Messengera, z portalu randkowego Facebooka będzie można korzystać także bez konieczności posiadania konta na Facebooku.

Wartość akcji Match Group – właściciela Tindera (ale nie tylko). Ostatnia doba, źródło: Google.
Wartość akcji Match Group – właściciela Tindera (ale nie tylko). Ostatnia doba, źródło: Google.

Jako ciekawostkę warto dodać, że ogłoszenie przez Zuckerberga planów na uruchomienie własnej alternatywy Tindera wywołało niemałe zamieszanie. W ciągu doby wartość akcji firmy Match Group (właściciela Tindera) spadła o ponad 22%.

Usuwanie danych z serwerów Facebooka

Idąc za ciosem serii zmian w zakresie bezpieczeństwa po aferze z Cambridge Analytica, na Facebooku pojawi się nowe narzędzie umożliwiające usuwanie danych, które wcześniej zebrane zostały o użytkowniku na potrzeby reklam i statystyk. Podczas konferencji operacja ta została porównana do usuwania z przeglądarki ciasteczek.

WhatsApp, Instagram i wirtualna rzeczywistość dla każdego

Zmiany pojawią się również w komunikatorze WhatsApp. Aplikacja zyska nowe naklejki oraz możliwość przeprowadzania rozmów wideo w grupach. Instagram otrzyma tymczasem czat wideo, odświeżoną kartę Odkrywaj o raz nowy filtr, którego zadaniem będzie ochrona użytkowników przed niewłaściwymi komentarzami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas konferencji wiele nowości związanych było z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Do sprzedaży trafia niewymagający użycia dodatkowych urządzeń zestaw Oculus Go w cenie 199 dolarów za wersję z pamięcią 32 GB. Już teraz dostępnych jest na niego ponad 1000 aplikacji i gier.

Obraz

W nowym produkcie pokładanych jest wiele nadziei. Celem jest dotarcie z technologią do większej liczby odbiorców dzięki uproszczeniu całej konstrukcji i zaoferowaniu atrakcyjnej ceny. Gogle Oculus Go oferują również możliwość oglądania filmów w ramach Oculus TV. Na początek można się tu spodziewać jedynie filmów z Facebooka, ale docelowo mają się tu pojawić aplikacje pokroju Netfliksa oraz Hulu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)