Nowy PiTiVi w wersji 0.13.5 pre-release

Nowy PiTiVi w wersji 0.13.5 pre‑release

09.09.2010 13:19

Pojawiła się wersja pre-release 0.13.5 prostego edytora filmów PiTiVi dla użytkowników Linuksa.

Prace nad najnowszą wersję programu trwały, jak poinformował deweloper, aż 6 miesięcy. Dzięki temu udało się wyeliminować wiele błędów i luk w PiTiVi. Przede wszystkim poprawiono w edytorze prędkość działania, a także ogólną użyteczność programu. Pojawiły się również przejścia, których brak był dotychczas jedną z większych wad PiTiVi. Jeśli w najbliższych dniach nie zostaną zgłoszone żadne krytyczne błędy w edytorze, finalna wersja 0.13.15 ukaże się najprawdopodobniej jeszcze w przyszłym tygodniu.

PiTiVi to prosty edytor filmów, który ma być linuksową odpowiedzią na Movie Makera. Aplikacja służy do niezbyt zaawansowanej pracy z klipami wideo. Użytkownik może łączyć krótkie filmy, dodawać przejścia, miksować ścieżki dźwiękowe z podkładem muzycznym, ustawiać ich głośność na klatkach kluczowych itp. Inne funkcje to wyrównywanie, przesuwanie i przycinanie klipów, a także kontrola klatek za pomocą skrótów klawiszowych. PiTiVi oferuje również podgląd wideo podczas pracy, możliwość powiększenia i importu filmów na zasadzie przenieś-upuść. Gotowe pliki mogą być eksportowane do popularnych formatów. Program posiada intuicyjny interfejs dostosowany do środowiska graficznego Gnome.

Użytkownicy Linuksa mogą pobrać program z naszego vortalu. Dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia > Tworzenie i edycja filmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)