Nowy projekt Mozilli ma promować otwarte standardy sieciowe

Nowy projekt Mozilli ma promować otwarte standardy sieciowe

29.06.2011 14:04

Mozilla rozpoczyna nowy projekt Web FWD (Web Forward). Jego zadaniem będzie pomoc w rozwijaniu otwartych standardów sieciowych i pomoc początkującym deweloperom.

Celem Web FWD jest wspieranie projektów i pomysłów wykorzystujących otwarte technologie webowe - na przykład udzielając rad czy udostępniając materiały Mozilli. Już ruszyła strona internetowa promująca Web FWD. Pracownicy fundacji będą również zatwierdzać nadesłane przez deweloperów projekty aplikacji. Jedynym warunkiem dla osób, które chcą przystąpić do projektu, jest otwarcie kodu źródłowego swojego produktu. Wśród mentorów pomagających rozwijać projekt pojawią się zarówno pracownicy Mozilli jak i znani programiści, pracownicy naukowi i inni.

Każdy z deweloperów, którego pomysł zostanie zatwierdzony, otrzyma 2 tys. dolarów miesięcznie na prywatne wydatki. Dzięki temu będzie mógł on w całości poświęcić się pracy nad projektem. Pierwsze zespoły, które będą pracować w ramach Web FWD, zostaną wyłonione w sierpniu tego roku. Współpraca odbywać będzie się w biurach Mozilli w San Francisco. Zapowiedź Web FWD można obejrzeć na krótkim klipie wideo zamieszczonym na stronach serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)