Nowy Solid Explorer – do świetnego menedżera plików trafia szyfrowanie

Nowy Solid Explorer – do świetnego menedżera plików trafia szyfrowanie

Nowy Solid Explorer – do świetnego menedżera plików trafia szyfrowanie
19.09.2016 12:30

Polska aplikacja Solid Explorer to jeden z najlepszych menedżerów plików dostępnych na Androida. Będąc rozbudowanym narzędziem, które pozwala nie tylko na zarządzanie plikami przechowywanymi na pamięci urządzenia, ale także w chmurach, Solid Explorer pozostaje nieskomplikowany w obsłudze i całkiem ładny. Dostępna jest już jego nowa wersja, oznaczona numerem 2.2.

Największa nowość, jaka trafiła do aplikacji w wersji 2.2, to bez wątpienia obsługa szyfrowania, której sam autor nie waha się nazywać trybem porno ;-) Wystarczy przytrzymać palec na pliku lub folderze, a następnie z menu wybrać pozycję Zaszyfruj. Wówczas użytkownik zostanie poproszony o utworzenie hasła, istnieje także możliwość usunięcia plików źródłowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pliki zostają zaszyfrowane algorytmem AES256, w przypadku folderów zaszyfrowana zostaje także sama nazwa pliku. Zarówno pojedyncze pliki, jak i całe foldery otrzymują po zaszyfrowaniu rozszerzenie SEC, i po podaniu hasła nawigacja odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku plików niezaszyfrowanych.

Ponadto nowy Solid Explorer oferuje także obsługę czytnika linii papilarnych. Posiadacze urządzeń z czytnikami mogą zatem z wykorzystaniem biometrii uzyskać dostęp do zaszyfrowanych plików, a także logować się do cyberschowków. Najnowszą wersję trial (14 dni, po których konieczne jest zakupienie aplikacji odblokowującej) nowego Solid Explorera znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)