Nowy sposób na reklamy w Twitterze

Nowy sposób na reklamy w Twitterze

12.04.2010 16:05

Dzisiaj firma Idealab uruchomiła usługę internetową TweetUp. To nowa platforma, która ma za zadanie wprowadzić reklamy kontekstowe do Twittera.

Działa już strona przeznaczona dla reklamodawców, sama usługa ma ruszyć za parę tygodni - zapewne, w zależności od tego ile osób gotowych będzie do zainwestowania w TweetUp. Strona działa w oparciu o wyszukiwarkę Twittera z wbudowaną platformą reklamową. Wyniki wyszukiwania wzbogacane będą więc o materiały zamieszczane przez reklamodawców. TweetUp będzie wyszukiwał najpopularniejsze zapytania i na podstawie słów kluczy dodawał do nich wyników sponsorowane materiały. Ponadto w usłudze mogą brać udział nie tylko firmy, ale również prywatne osoby, które np. chcą zwiększyć popularność swoich kont w Twitterze. Dzięki TweetUp przesyłane prze nie wiadomości będą wyświetlane jako jedne z pierwszych. Usługa ma być zbliżona do AdSense firmy Google, która oferuje możliwość wyświetlania reklam kontekstowych w wynikach wyszukiwania. Podobna możliwość ma przyciągnąć reklamodawców do TweetUp.

Reklamodawcy będą musieli dzielić się zyskami z Idealab - zdaniem Tech Crunch po połowie. Wyniki wyszukiwań wyświetlane będą w najpopularniejszych klientach Twittera takich jak Seesmic czy Twidroid (dla Androida). Idealab podpisał już z nimi umowy, dzięki którym możliwe będzie zamieszczanie reklam online. Pierwszych 1000 osób, które zarejestruje się na stronie TweetUp, dostatnie 100$ kredytu na rozpoczęcie działalności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)